НОВИНИ

У Іспанії повідомили, за яких умов підтримають угоду про Brexit

Зокрема, Мадрид вимагає "деяких змін" у питанні Гібралтару.

Іспанія підтримає угоду про вихід Великої Британії з Європейського союзу, якщо будуть проведені переговори щодо Гібралтару. Про це повідомив міністр закордонних справ Іспанії Хосе Боррель, передає Еl Mundo.

 

За його словами, Іспанія не дасть згоду на подальший прогрес щодо Brexit без "деяких змін" у питанні Гібралтару.

 

"Ми хочемо чітко роз'яснити, що переговори між Сполученим Королівством та Європейським союзом не поширюються на Гібралтар... Майбутні переговори щодо Гібралтару – окремі переговори", – наголосив Боррель.

 

Як зазначається, іспанська сторона висловила обурення статтею 184 угоди про Brexit, яка свідчить, що будуть переговори по визначенню майбутніх відносин між ЄС і Британією. Згідно дипломатичним джерелам, Іспанія не знала про цю статтю до середи, коли текст видали всім 27 учасницям ЄС. Водночас перший міністр Гібралтару раніше був ознайомлений з цією статтею.

 

Зокрема, Мадрид намагається домогтися, щоб положення цієї статті не поширювалося на Гібралтар. Боррель закликає змінити її та відокремити питання Гібралтару в окремий блок, який будуть обговорювати Іспанія та Британія без ЄС.

 

Як повідомлялося, 19 листопада голова делегації Європейського союзу в переговорах щодо Brexit Мішель Барньє заявив, що 27 міністрів країн-членів ЄС підтримали проект угоди про вихід Великої Британії з ЄС. 

 

14 листопада Кабінет міністрів Великої Британії погодив попередній текст угоди з Європейського союзу (Brexit).

 

Нагадаємо, 13 листопада представники Великої Британії та Євросоюзу узгодили на технічному рівні угоду про умови виходу країни зі складу ЄС.

 

21 червня у Британії парламент ухвалив урядовий законопроект щодо Brexit. Тереза Мей назвала ухвалення законопроекту "найважливішим кроком" у забезпеченні "гладкого" виходу Британії з ЄС.

 

Переговори між Лондоном та Брюсселем мають неформальний кінцевий термін до кінця жовтня, але Барньє сказав, що їх можуть продовжити до середини листопада.

 

Додамо, під час референдуму 24 червня 2016 року 51,9% британців проголосували за вихід Великої Британії з ЄС (Brexit). При цьому 62% Шотландців висловилися за збереження британського членства в ЄС, а 32% виступили за Brexit. ​Правляча в регіоні Національна партія закликала до проведення окремого референдуму, якщо позиція Шотландії буде прогнорірована під час переговорів з Брюсселем щодо Brexit. 13 грудня 2017 року Європарламент проголосував за початок другого етапу переговорів щодо виходу Великої Британії з Європейського союзу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.