Депутати парламенту Великої Британії у понеділок, 15 січня, голосуватимуть за чотири поправки до угоди щодо Brexit, перш ніж проголосувати щодо документу загалом. Про це повідомляє ВВС.
Зокрема, спікер Палати громад Джон Беркоу вибрав чотири поправки, які поставлять на голосування.
Так, за кожну з поправок голосуватимуть близько 15 хвилин.
Поправка А (від лідера лейбористів Джеремі Корбіна): відхиляє угоду, бо вона не забезпечує постійного митного союзу; відхиляє вихід без угоди і виступає за продовження юудь-якого варіанту, який перешкоджає або відсутності угоди, або виходу на основі поточної угоди.
Поправка K (від лідера Шотландської національної партії у парламенті Іана Блекфорд): відмова схвалювати угоду відповідно з поглядами парламенту Шотландії та валлійської Асамблеї; закликає відкласти Brexit, доки не буде погоджено іншу угоду про вихід.
Поправка Б (від консерватора сера Едуарда Лея): "запасний механізм" на кордоні Північної Ірландії є тимчасовим і повинен залишатися тимчасовим; якщо він не закінчиться до кінця 2021 року, це буде розглядатися як фундаментальна зміна обставин і припинятиме Договір про вихід 1 січня 2022 року.
Поправка F (від консерватора Джона Барона): надає Британії право зупинити "запасний механізм" у Північній Ірландії без згоди ЄС.
Раніше стало відомо, що парламент Британії проголосує за угоду Мей щодо Brexit з Брюсселем у вівторок, 15 січня.
Раніше Мей заявила, що парламент проведе голосування щодо угоди про вихід з Європейського Союзу на тижні, що починається 14 січня.
Нагадаємо, 14 грудня лідери 27 країн-чіленів ЄС на спеціальному засіданні Європейської Ради підтвердили прихильність угоді щодо Brexit і повідомили, що не мають наміру її переглядати.
Читайте також: Brexit-катастрофа. Чому Мей відклала голосування за угоду про вихід Британії з ЄС
Як повідомлялося, 10 грудня Мей скасувала остаточне голосування в парламенті з питання про затвердження Brexit.
Своєю чергою, президент Європейської Ради Дональд Туск заявив, що вирішив скликати на 13 грудня позачерговий саміт ЄС для обговорення Brexit через те, що уряд Великої Британії відклав ратифікацію угоди.
10 грудня Суд ЄС вирішив, що Британія може скасувати Brexit в односторонньому порядку, відкликавши застосування статті 50 Договору про Європейський Союз.
Раніше Туск повідомив, що на саміті країн ЄС, який проходив у Брюсселі сьогодні, 24 листопада, було схвалено угоду про Brexit.
19 листопада голова делегації ЄC в переговорах щодо Brexit Мішель Барньє заявив, що 27 міністрів країн-членів ЄС підтримали проект угоди про вихід Великої Британії з ЄС.
Своєю чергою, міністр закордонних справ Іспанії Хосе Боррель повідомив, що Мадрид підтримає угоду про вихід Британії з ЄC, якщо будуть проведені переговори щодо Гібралтару.
Додамо, під час референдуму 24 червня 2016 року 51,9% британців проголосували за вихід Великої Британії з ЄС (Brexit). При цьому 62% Шотландців висловилися за збереження британського членства в ЄС, а 32% виступили за Brexit. Правляча в регіоні Національна партія закликала до проведення окремого референдуму, якщо позиція Шотландії буде прогнорірована під час переговорів з Брюсселем щодо Brexit. 13 грудня 2017 року Європарламент проголосував за початок другого етапу переговорів щодо виходу Великої Британії з Європейського союзу.