У Білому домі заявили, що Трамп не прийняв остаточного рішення щодо Сирії

12 Квітня 2018, 11:33

Прес-секретар Білого дому Сара Сандерс під час брифінгу11 квітня заявила, що президент Дональд Трамп не ухвалив остаточного рішення про варіанти відповіді на хімічну атаку в сирійському місті Дума. Про йдеться на сайті адміністрації президента США.

 

"У нас є декілька варіантів, і всі ці варіанти все ще знаходяться на столі. Остаточного рішення прийнято не було. Ми продовжуємо розглядати кожен з них", – зауважила вона.

 

 

Зокрема, на запитання про те, "чи готовий Білий дім до можливості прямого військового зіткнення з Росією", речниця повторила, що "всі варіанти розглядаються".

 

Так, представник Білого дому запевнила, що висловалювання Трампа у Twitter не становлять жодного ризику для  національної безпеки.

 

У свою чергу, прес-секретар прокоментувала оголошений Трампом  48-годинний термін для прийняття рішення щодо Сирії.

 

"Президент прийняв деякі рішення. Він прийняв рішення не їхати до Латинської Америки, щоб ми могли зосередитись на цьому. Це був перший крок у цьому процесі, але ми продовжуємо дивитись на ряд варіантів", – підкреслила вона.

 

Крім того, Сандерс повідомила, що глава Пентагону Джеймс Меттіс та дежсекретар США Майк Помпео провели зустріч для того. щоб розглянути варіанти відповіді на застосування хімзброї у районі Східної Гути.

 

Нагадаємо, 12 квітня російські військові структури повідомили, що Москва сподівається отримати від США координати цілей можливих ударів в Сирії, аби уникнути втрат. Офіцери Міністерства оборони РФ перебувають на десятках об'єктів сирійської інфраструктури, тому Москва намагається убезпечити їх від можливої загрози. У матеріалі йдеться про те, що військові РФ постійно моніторять середземноморський регіон за допомогою засобів об'єктивного контролю. Росія задіяла наземні транспортні засоби, а також літаки дальнього радіолокаційного виявлення А-50, які стежать за американським есмінцем "Дональд Кук".

 

Як повідомлялось, Міністерство оборони Росії заявило, що сирійське місто Дума, яке постраждало від хімічної атаки, узяли під контроль війська Башара Асада, у місто були введені підрозділи російської військової поліції.

 

12 квітня  Велика Британія заявила, що готується до завдання ударів по Сирії, зокрема, у повну боєготовність приведено її літаки на військовій базі на Кіпрі. Розгортання авіації почалося на військово-повітряній базі Британії Акротірі на півдні острова. Відомо, що на авіабазі перебувають вісім винищувачів-бомбардувальників Panavia Tornado, оснащених крилатими ракетами. 

 

Раніше прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей заявила, що Лондон готовий санкціонувати участь Лондона в ударі по Сирії без згоди парламенту. Мей не збирається затримувати президента США Дональда Трампа, тому має намір уникнути затримки, яка може бути викликана узгодженням цього питання в парламенті.

 

11 квітня  президент Сполучених Штатів Америки відреагував на погрози Росії збивати американські ракети та знищувати джерела вогню у випадку американської агресії проти Сирії. Зокрема, Трамп запевнив російську владу, що ракети США "обов'язково прийдуть".

 

Так, посол Росії в Лівані Олександр Засипкін заявив, що у РФ залишають за собою право збивати всі ракети і знищувати джерела вогню у випадку агресії США проти Сирії.

Раніше у сирійській Латакії, де розташовується авіабаза Російської Федерації, помітили російський бомбардувальник Су-34.

 

Також європейська організація з безпеки повітряної навігації "Євроконтроль" застерегла авіакомпанії у зв'язку з ризиком можливих авіаційних і ракетних ударів по Сирії протягом 72 годин.

 

8 квітня на лікарню сирійського міста Дума, яке розташоване у районі Східної Гути, впала так звана "хлорна бомба", від якої щонайменше 1000 цивільних постраждали від задухи та 150 загинули. Зокрема, відповідальність за хімічні напади приписують режиму Асада та його прибічниками, а саме Росії та Ірану. Так, міжнародна спільнота скликала екстрене засідання Радбезу ООН, щоб завадити наступним можливим атакам.