У Азарова зрозуміли, що Єжель розбавляє солдатський пайок корупцією

11 Грудня 2011, 14:00

Негативну реакцію членів уряду викликав лист Єжеля до президента Віктора Януковича, в якому голова військового відомства заявляє, що що правильно організувати харчування солдатів він не може через неправильний Закон «Про проведення державних закупівель» і просить дозволити йому давати комерсантам передоплату. А обійти закон пропонує за допомогою внесення змін до бюджету-2012.

З жорсткою критикою ініціативи Єжеля виступив перший віце-прем’єр Андрій Клюєв. Він звинуватив Єжеля у  відомому зриві харчування військовослужбовців, нездатності засвоїти норми закону про держзакупівлі та навчити підлеглих, як ці закупівлі проводити.

Клюєва підтримав Сергій Тігіпко: йому теж незрозуміло, чому з усіх відомств лише Міноборони не може проводити закупівлі у встановлені законом терміни.

Єжель намагався звинуватити Антимонопольний комітет, який нібито блокує його тендери.

Реакція Василя Цушка була неприємною для міністра оборони. За інформацією СБУ, «ліва» фірма, що заблокувала попередні торги, має прямий стосунок до керівництва тендерного комітету Міноборони.

Добив Єжеля заступник генерального прокурора Віктор Занфіров. Він заявив членам уряду, що в законопроект Єжеля закладено корупційну схему.

Як повідомлялось, раніше Генпрокуратура провела перевірку додержання службовими особами Міноборони  законодавства при здійсненні державних закупівель і встановила, що, що основними порушеннями є витрачання державних коштів без проведення конкурсних процедур, поділ предмета закупівлі на частини з метою уникнення проведення процедури відкритих торгів, системна попередня оплата, взяття позабюджетних зобов'язань та незастосування штрафних санкцій у разі неналежного виконання комерційними структурами договірних зобов'язань.

Нагадаємо, травні Міністерство економіки дозволило Міністерству оборони процедуру закупівлі в одного учасника на постачання послуг з харчування у другому кварталі 2011 року на загальну суму 212,78 млн грн.

Раніше Міноборони скерувало до Міністерства економіки обґрунтування закупівель послуг у тих самих фірм, через які розгорівся скандал за участю заступника міністра економіки Олександра Сухомлина, який у березні підписав погодження Міноборони на загальну суму 621 млн грн (на три квартали), у квітні був звільнений з посади.

Екс-міністр оборони Анатолій Гриценко вважав, що прибутки організаторів схеми складають 213 млн грн.

Раніше президент Віктор Янукович заявив, що у кишенях чиновників осідають 10-15% коштів державного бюджету, які витрачаються у сфері держзакупівель.

Обсяг державних закупівель всіма органами влади та державними підприємствами у 2010 році склав 335 млрд грн – у 2,2 рази більше, ніж у 2009 році (175 млрд грн).

Читайте також: Картопля в мундирі