Тисячі львівських освітян вимагають гідної зарплати

21 Березня 2011, 15:09

Вони тримають державні прапори, прапори української повстанської армії, а також плакати: "Депутатам – учительську зарплату! Освіті – гідне фінансування! Захистимо життєві інтереси співробітників системи освіти!", "Досить нас уже ганьбити, у нас вчаться ваші діти!", "До європейської ціни на газ – європейську зарплату!", "Ні експериментам над педагогами!", "Ні свавільному підвищенню цін на комунальні послуги!", "Учителям – гідну зарплату!", "Ні системному знищенню української освіти!".

Також вони прийшли із дзвіночками, у які час від часу дзвонять.

Перед педагогами виступають лідери профспілок системи освіти, а також співробітники системи освіти. Вони обвинувачують владу в тому, що витрати на систему освіти цього року не відповідають положенням закону "Про освіту".

За їхніми словами, недофінансування галузі цього року призводить до зменшення розмірів оплати праці співробітників системи освіти.

Тому вони просять президента Віктора Януковича, прем'єр-міністра Миколу Азарова й голову Верховної Ради Володимира Литвина при перегляді державного бюджету за перший квартал 2011 року збільшити витрати на освіту, з 1 квітня 2011 року привести у відповідність оплату праці співробітникам галузі згідно з єдиною тарифною сіткою, установивши перший тарифний розряд на рівні мінімальної заробітної плати й забезпечити диференціацію всіх розрядів за єдиною тарифною сіткою.

Вони також просять увести з 1 квітня виплату 20% надбавки за престижність праці для всіх категорій педагогічних і науково-педагогічних співробітників.

Крім того педагоги вимагають відновити з 1 квітня фінансування виплати 15% надбавки співробітникам вищих навчальних закладів зі статусом "національний" і підвищити з 1 квітня стипендію студентам до рівня прожиткового мінімуму.

Конфліктів у ході акції не виникає.

Раніше у Федерації профспілок України повідомили, що 21 березня акції протесту, організовані Профспілкою працівників освіти і науки України і ФПУ пройдуть в обласних центрах України і в Сімферополі, а 22 березня – у Києві.

Нагадаємо, на початку року на Донеччині відбулися ряд акцій протесту батьків учнів проти закриття україномовних шкіл.