Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив у середу, 17 лютого, що Туреччина не має наміру припиняти обстріли курдських бойовиків на території Сирії.
Глава турецької держави також додав, що Сполучені Штати повинні вирішити, хочуть вони підтримати Туреччину чи курдських повстанців.
Читайте також: Ердоган назвав мету наступу військ Асада за підтримки Росії на півночі Сирії
Швидке просування підтримуваних Сполученими Штатами сирійських курдів, які у свою чергу надали перевагу співпраці із Росією, в напрямку турецького кордону викликало гнів Анкари, яка розглядає їх як терористів.
Туреччина здійснила серію обстрілів курдів протягом останніх декількох днів.
Ердоган також наголосив, що ігнорування зв'язку між сирійськими курдами та забороненою в Туреччині Курдською робітничою партією (КРП) є «ворожим актом».
Нагадаємо, на початку лютого за підтримки Росії урядові війська Башара Асада розпочали наступ у північній сирійській провінції Алеппо з метою взяти в оточення контрольований опозиційними силами одноіменний провінційний адміністративний центр – місто Алеппо, одне з найбільших міст Сирії та потужний комерційний центр. Вже 8 лютого сили Асада наблизились до кордону із Туреччиною.
10 лютого, на тлі операції урядових військ, за підтримки РФ курди розпочали наступ на півночі Сирії, з метою захопити колишню урядову авіабазу у провінції Алеппо, контрольовану силами опозиції. І вже 11 лютогокурдські бойовики вибили опозиційні сили з летовища, що поблизу кордону із Туреччиною.
Урядовий наступ в районі міста Алеппо спричинив нову хвилю втікачів, десятки тисяч яких попрямували на півнчі з надією отримати притулок у Туреччині. У свою чергу глава Європейської ради Дональд Туск звинуватив Росію в погіршені і без того складної ситуації у Сирії.
15 лютого Туреччина заявила, що відігнала курдів від прикордонного району на півночі Сирії. Водночас Анкара пригрозила бойовикам суворою реакцію у разі спроби захоплення прикордонного міста Азаз. Проте за підтримки Росії війська Асада та курдські бойовики вже 16 лютого захопили одне із ключових міст на півночі Сирії.
У свою чергу президент США Барак Обама заявив, що втручання президента Росії Владіміра Путіна в війну в Сирії не привело до значного зміцнення позицій для його союзника, президента Сирії Башара Асада, і загрожує «потягнути на дно» російську економіку та військових.
А вже 17 лютого глава МЗС Туреччини заявив про необхідність об'єднання зусиль усіх країн, які ведуть боротьбу проти ІД на чолі із США, у разі проведення сухопутної операції у Сирії. Також Анкара заявила про намір взяти під контроль смугу території на 10 км від кордону вглиб Сирії, задля протидії курдським бойовикам.