НОВИНИ

За підтримки РФ війська Асада та курди захопили одне з ключових міст на півночі Сирії

Тель Ріфат був великим пунктом зосередження сил опозиції.

За підтримки Росії урядові сили Башара Асада та курди розвинули наступ на півночі Сирії та захопили одне з ключових міст у провінції Алеппо. Про це повідомляє ABC News у вівторок, 16 лютого.

Спираючись на російські авіаудари, урядові війська та курди вибили сили опозиції із великого міста Тель Ріфат, що було одним із найбільших точок зосередження повстанців у північній провінції Алеппо. 

Читайте також: Російські ракети влучили у дитячу лікарню та школу на півночі Сирії

Також війська Асада разом із курдськими бойовиками в цілому просунулися вперед, захопивши декілька районів.

Державне інформаційне агентство SANA Сирії та Сирійський центр з моніторингу за дотрманням прав людини повідомили у вівторок, 16 лютого, що урядові війська зайняли населенні пункти Ахраш і Міскан у північній провінції Алеппо. Курди взяли під контроль населений пункт Кфар Наеш, що на південь від міста Тель Ріфат.

Читайте також: Російська авіація знищила шпиталь «Лікарів без кордонів» у Сирії

Нагадаємо, нещодавно урядові війська Башара Асада розпочали наступ у північній сирійській провінції Алеппо з метою взяти в оточення контрольований опозиційними силами одноіменний провінційний адміністративний центр – місто Алеппо, одне з найбільших міст Сирії та потужний комерційний центр. Вже 8 лютого сили Асада наблизились до кордону із Туреччиною.

10 лютого, на тлі операції урядових військ, за підтримки Росії курди розпочали наступ на півночі Сирії, з метою захопити колишню урядову авіабазу у провінції Алеппо, контрольовану силами опозиції. І вже 11 лютого курдські бойовики вибили опозиційні сили з летовища, що поблизу кордону із Туреччиною.

Урядовий наступ в районі міста Алеппо спричинив нову хвилю втікачів, десятки тисяч яких попрямували на півнчі з надією отримати притулок у Туреччині.

У свою чергу глава Європейської ради Дональд Туск звинуватив Росію в погіршені і без того складної ситуації у Сирії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.