НОВИНИ

Втручання Путіна до Сирії не зміцнило позицій Асада - Обама

Очільник Сполучених Штатів наголосив, що 3/4 країни контролюють інші сили.

Президент США Барак Обама заявив, що втручання президента Росії Владіміра Путіна в війну в Сирії не привело до значного зміцнення позицій для його союзника, президента Сирії Башара Асада, і загрожує «потягнути на дно» російську економіку та військових.

«Якщо є хтось, хто думає, що так чи інакше боротьба закінчується, тому що Росія і режим Асада досягли певних початкових успіхів, то нагадаю, що близько трьох чвертей країни знаходиться під контролем інших, ніж Асада людей», - наголосив Обама під час прес-конференції після дводенної зустрічі лідерів країн Південно-Східної Азії в Ранчо Міраж, штат Каліфорнія.

«Я кажу це, до речі, без задоволення. Це не змагання між мною і Путіним», - додав глава Сполучених Штатів.

Військова кампанія Путіна в Сирії похитнула баланс сил у війні в Сирії на сторону режиму Башара Асада. За підтримки російських авіа ударів його війська розпочали наступ, відтісняючи сили опозиції після п'яти років боротьби.

Американські посадовці вже зазначали, що удари сил Путіна націлені переважно на опозиційні війська, підтримувані США та країнами Перської затоки, а не на терористів Ісламської держави, з якими, як говорить Росія, вона веде боротьбу.

Російські авіаудари підтримують наступ військових Асада на Алеппо, найбільше підконтрольне опозиції місто країни. Втручання Путіна також ускладнило хід мирних переговорів під егідою Організації Об'єднаних Націй. Представники опозиції відмовляються брати участь в дипломатичних перемовинах, допоки сирійські міста перебувають під ударами російських військових літаків.

Обама погодилися з ідеєю, що втручання Росії в сирійський конфлікт призведе до тривалої вигоди. «Путін може думати, що він готовий інвестувати в постійну окупацію Сирії російськими військовими. Це буде коштувати дуже дорого. Це буде велика частина бізнесу. Якщо ви подивитеся на стан російської економіки, що, ймовірно, не найкращий для Росії» - зазначив Обама.

Нагадаємо, нещодавно за підтримки Росії урядові війська Башара Асада розпочали наступ у північній сирійській провінції Алеппо з метою взяти в оточення контрольований опозиційними силами одноіменний провінційний адміністративний центр – місто Алеппо, одне з найбільших міст Сирії та потужний комерційний центр. Вже 8 лютого сили Асада наблизились до кордону із Туреччиною.

10 лютого, на тлі операції урядових військ, за підтримки РФ курди розпочали наступ на півночі Сирії, з метою захопити колишню урядову авіабазу у провінції Алеппо, контрольовану силами опозиції. І вже 11 лютогокурдські бойовики вибили опозиційні сили з летовища, що поблизу кордону із Туреччиною.

Урядовий наступ в районі міста Алеппо спричинив нову хвилю втікачів, десятки тисяч яких попрямували на півнчі з надією отримати притулок у Туреччині. У свою чергу глава Європейської ради Дональд Туск звинуватив Росію в погіршені і без того складної ситуації у Сирії.

15 лютого Туреччина заявила, що відігнала курдів від прикордонного району на півночі Сирії. Водночас Анкара пригрозила бойовикам суворою реакцію у разі спроби захоплення прикордонного міста Азаз.

Вже 16 лютого війська Асада та курдські бойовики за підтримки Росії захопили одне із ключових міст на півночі Сирії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.