НОВИНИ

Туреччина заявила про намір створити «смугу безпеки» на 10 км вглиб території Сирії

Анкара таким чином прагне захистити туркменські громади та запобігти примусовій зміні демографічної структури району.

Туреччина прагне створити «смугу безпеки» на 10 км у глибину сирійської території, в тому числі, взяти під контроль місто Азаз, щоб запобігти спробам «змінити демографічну структуру» району. Про це заявив турецький віце-прем'єр Ялчін Акдоган у середу, 17 лютого.

Сирійські урядові війська за підтримки російських авіаударів просунулися в напрямку турецького кордону під час великого наступу від початку лютого. Курдські бойовики, що розглядаються Анкарою як ворожі, скористалися ситуацією задля захоплення території поблизу турецького кордону, яку до того контролювали сили сирійської опозиції.

Туреччина звинуватила курдських бойовиків у здійсненні «демографічних змін» у північній Сирії, шляхом примусового переміщення туркменських та арабських громад. Анкара побоюється створення в кінцевому рахунку незалежної курдської держави, що розташується на суміжних територіях, які в даний час належать Іраку, Сирії та Туреччині.

«Існує гра, яку відіграють з метою зміни демографічної структури. Туреччина не повинна бути частиною цієї гри», - наголосив віце-прем’єр.

Нагадаємо, на початку лютого за підтримки Росії урядові війська Башара Асада розпочали наступ у північній сирійській провінції Алеппо з метою взяти в оточення контрольований опозиційними силами одноіменний провінційний адміністративний центр – місто Алеппо, одне з найбільших міст Сирії та потужний комерційний центр. Вже 8 лютого сили Асада наблизились до кордону із Туреччиною.

10 лютого, на тлі операції урядових військ, за підтримки РФ курди розпочали наступ на півночі Сирії, з метою захопити колишню урядову авіабазу у провінції Алеппо, контрольовану силами опозиції. І вже 11 лютогокурдські бойовики вибили опозиційні сили з летовища, що поблизу кордону із Туреччиною.

Урядовий наступ в районі міста Алеппо спричинив нову хвилю втікачів, десятки тисяч яких попрямували на півнчі з надією отримати притулок у Туреччині. У свою чергу глава Європейської ради Дональд Туск звинуватив Росію в погіршені і без того складної ситуації у Сирії.

15 лютого Туреччина заявила, що відігнала курдів від прикордонного району на півночі Сирії. Водночас Анкара пригрозила бойовикам суворою реакцію у разі спроби захоплення прикордонного міста Азаз. Проте за підтримки Росії  війська Асада та курдські бойовики вже 16 лютого захопили одне із ключових міст на півночі Сирії.

У свою чергу президент США Барак Обама заявив, що втручання президента Росії Владіміра Путіна в війну в Сирії не привело до значного зміцнення позицій для його союзника, президента Сирії Башара Асада, і загрожує «потягнути на дно» російську економіку та військових.

А вже 17 лютого глава МЗС Туреччини заявив про необхідність об'єднання зусиль усіх країн, які ведуть боротьбу проти ІД на чолі із США, у разі проведення сухопутної операції у Сирії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.