Тернопільска облрада не змогла забрати повноваження у губернатора

5 Липня 2012, 23:42

Спочатку за пропозицію проголосувало 56 депутатів із 82. Зокрема, «За» проголосували 37 представників ВО «Свобода» із 37 присутніх, 9 із 11 представників УНП, 7 із 7 депутатів від «Нашої України», 3 із 6 від партії «Єдиний центр». Не голосували усі 14 депутатів від Партії регіонів та 4 – від Блоку Литвина.

Керівник фракції Партії регіонів в облраді Павло Федик заявив, що пропонований для включення в порядок денний проект рішення є неконституційним. Водночас депутати від ВО «Свободи» наголосили, що після того як «регіонали» з порушеннями проголосували у Верховній Раді за мовний закон, вони взагалі не мають морального права згадувати про конституційність.

«Голова облдержадміністрації – «в бігах», переховується від депутатів, ніяк не може прийти на сесію, ми його бачимо лише в телевізорі. Він не хоче працювати і виконувати свої повноваження. Тому питання позбавити облдержадміністрацію цих повноважень є, як ніколи, доречним», – наголосив ініціатор проекту створення виконкому обласної ради, депутат від ВО «Свобода» Володимир Стаюра.

Після цього депутати прийняли рішення знову проголосувати за включення у порядок денний проект Стаюри, однак голосувати за це в поіменному режимі. Цього разу «за» проголосувало лише 57 депутатів. Відтак даний проект депутати розглянути не змогли.

Також депутати відхилили ініціативу керівника фракції ВО «Свобода» Олега Сиротюка про включення в порядок денний питання про висловлення недовіри голові ТОДА Валентину Хоптяну.

Як повідомлялось , 4 липня депутат обласної ради від ВО «Свобода» Володимир Стаюра виступив з ініціативою створити виконавчий комітет облради. В підготовленому ним проекті було  передбачено, що виконком стане виконавчим та розпорядчим органом на території області й візьме на себе всю повноту влади і відповідальність за суспільно-політичну ситуацію в області. При цьому рішення Тернопільської облради від 16 липня 2002 року №27 «Про делегування обласній державній адміністрації повноважень обласної ради» було заплановано скасувати.

Того ж дня президія Львівської облради оголосила керівників ОДА, а також представників Партії регіонів та їх сателітів, представниками окупаційної влади в Україні.

3 липня Верховна Рада ухвалила в цілому законопроект №9073 "Про основи державної мовної політики". «За» проголосували 248 народних депутатів