У п’ятницю, 26 січня, Апеляційний суд Англії завершив відкриті слухання за скаргою України на рішення Високого суду Лондона щодо повернення так званого "боргу Януковича". Про це повідомляє прес-служба Міністерства фінансів України.
Згідно з повідомленням, суд завершив слухання апеляційної скарги, поданої Україною на рішення, винесене у березні 2017 року у порядку спрощеного провадження англійським Високим судом на користь довірчого управителя (трасті), що діє в інтересах Російської Федерації, у судовому процесі стосовно єврооблігацій на суму 3 млрд. доларів США, які нібито були випущені Україною у грудні 2013 року.
«Упродовж 5 днів, поки тривало засідання, команда юридичних радників України привела вагомі правові аргументи України для розгляду суддівською колегією у складі трьох висококваліфікованих та досвідчених Суддів Апеляційного суду. Після завершення засідання судді відклали винесення рішення на пізніший термін. Про результати апеляційного розгляду буде повідомлено після оголошення Апеляційним судом Англії свого рішення», – розповіли в міністерстві.
«Україна довіряє англійському судочинству та, як і раніше, впевнена у досягненні позитивного результату судового процесу, що був розпочатий за вказівкою Росії у цілях реалізації масштабнішої стратегії зі здійснення Росією незаконної та протиправної агресії проти України. Україна підтверджує свій намір рішуче протистояти цьому прояву агресії з боку Росії до остаточного завершення судового процесу», – наголошується у повідомленні.
Як повідомлялося, Росія подала в суд Лондона позов проти України через «борг Януковича». 17 січня 2017 року Високий суд Лондона розпочав розгляд позову.
29 березня 2017 року Високий суд Лондона схвалив прискорений розгляд позову РФ до України про євробонди на $3 млрд.
У свою чергу, Україна ініціювала апеляційне оскарження згаданого рішення суду.
Тим часом Міжнародний валютний фонд повідомив 16 грудня 2015 року, що борг України перед Росією на 3 мільярди доларів, який був взятий екс-президентом Віктором Януковичем за два місяці до втечі, визнаний державним, а не комерційним.
Україна запропонувала РФ реструктуризувати свій борг на умовах, які були запропоновані всім приватним кредиторам. 1 січня Міністерство фінансів РФ заявило, що готує позов в англійський суд через невиплату Україною $3 млрд кредиту. У свою чергу, тодішній міністр фінансів України Наталія Яресько заявляла, що питання держборгу України перед Російською Федерацією можна вирішити без суду.
4 травня 2016 року президент України Петро Порошенко підписав закон про внесення зміни до статті 4 закону України "Про особливості здійснення угод з державним, гарантованим державою боргом і місцевим боргом", яким продовжується термін дії тимчасового мораторію на виплати за випущеними в грудні 2013 року і викупленими Фондом національного добробуту РФ дворічним єврооблігаціями.