НОВИНИ

Україна оскаржила рішення суду Лондона щодо "боргу Януковича"

Слухання апеляції попередньо призначене на другу половину січня 2018 року.

Міністерство фінансів України 23 червня направило необхідні документи для ініціювання апеляційного оскарження рішення Високого суду Лондона від 29 березня 2017 року щодо єврооблігацій на $3 млрд, що перебувають у власності РФ. Про це повідомляється на сайті міністерства.

«Сьогодні Міністерство фінансів України подало від імені України до англійського Апеляційного суду необхідні документи для ініціювання апеляційного оскарження рішення англійського Суду, прийнятого 29 березня 2017 року суддею Блером у судовому процесі стосовно єврооблігацій на суму 3 млрд. доларів США (так званий "російський борг")», - йдеться у повідомленні.

Також повідомляється, що Україна впевнена в аргументах апеляції та у виграші в Апеляційному суді у відповідний строк.

Слухання апеляції попередньо призначено на другу половину січня 2018 року.

Як повідомлялося, Росія подала в суд Лондона позов проти України через «борг Януковича». 17 січня Високий суд Лондона розпочав розгляд позову.

29 березня 2017 року Високий суд Лондона схвалив прискорений розгляд позову РФ до України про євробонди на $3 млрд.

Тим часом Міжнародний валютний фонд повідомив 16 грудня 2015 року, що борг України перед Росією на 3 мільярди доларів, який був взятий екс-президентом Віктором Януковичем за два місяці до втечі, визнаний державним, а не комерційним.

Україна запропонувала РФ реструктуризувати свій борг на умовах, які були запропоновані всім приватним кредиторам. 1 січня Міністерство фінансів РФ заявило, що готує позов в англійський суд через невиплату Україною $3 млрд кредиту. У свою чергу, тодішній міністр фінансів України Наталія Яресько заявляла, що питання держборгу України перед Російською Федерацією можна вирішити без суду.

4 травня 2016 року президент України Петро Порошенко підписав закон про внесення зміни до статті 4 закону України "Про особливості здійснення угод з державним, гарантованим державою боргом і місцевим боргом", яким продовжується термін дії тимчасового мораторію на виплати за випущеними в грудні 2013 року і викупленими Фондом національного добробуту РФ дворічним єврооблігаціями.