НОВИНИ

Cуд Лондона виніс рішення про розгляд позову РФ проти України щодо "боргу Януковича"

Суд дав дозвіл Києву на подачу апеляції.

Високий суд Лондона 29 березня відмовився прийняти до розгляду позов Росії до України за євробондами на 3 млрд доларів. Таку інформацію спершу у закритій стрічці поширив "Інтерфакс-Україна" з посиланням на Bloomberg.

Проте згодом, з посиланням на російський "Інферфакс" агентство повідомило, що Лондонський суд схвалив прискорений розгляд позову. Суддя відкинув всі аргументи української сторони, в тому числі зняв з РФ звинувачення в політичному тиску на Україну.

У результаті Київ має намір оскаржувати рішення Високого суду Лондона. Суд дав дозвіл на подачу апеляції.

Як повідомлялося, Росія подала в суд Лондона позов проти України через «борг Януковича».

Тим часом, Міжнародний валютний фонд повідомив 16 грудня 2015 року, що борг України перед Росією на 3 мільярди доларів, який був взятий екс-президентом Віктором Януковичем за два місяці до втечі, визнаний державним, а не комерційним.

Україна запропонувала РФ реструктуризувати свій борг на умовах, які були запропоновані всім приватним кредиторам. 1 січня Міністерство фінансів РФ заявило, що готує позов в англійський суд через невиплату Україною $3 млрд кредиту. У свою чергу, тодішній міністр фінансів України Наталія Яресько заявляла, що питання держборгу України перед Російською Федерацією можна вирішити без суду.

4 травня президент України Петро Порошенко підписав закон про внесення зміни до статті 4 закону України "Про особливості здійснення угод з державним, гарантованим державою боргом і місцевим боргом", яким продовжується термін дії тимчасового мораторію на виплати за випущеними в грудні 2013 року і викупленими Фондом національного добробуту РФ дворічним єврооблігаціями.