НОВИНИ

Україна готова на новий формат реструктуризації "кредиту Януковича" в рамках наявних умов – Яресько

Мінфін України наполягає на тому, щоб економічний ефект від можливої реструктуризації був таким же, яким був ефект від реструктуризації приватних боргів.

Україна не запропонує Росії нових умов реструктуризації боргу обсягом 3 млрд дол., виданого режиму Януковича в 2013 році, який визнаний офіційним боргом уряду і потрапив під мораторій на виплату в грудні 2015 року. Однак формат реструктуризації може відрізнятися від боргової операції, проведеної українським урядом у серпні-листопаді 2015 року, повідомила міністр фінансів України Наталія Яресько в Давосі.

За повідомленням, Мінфін України наполягає на тому, щоб економічний ефект від можливої реструктуризації був таким же, яким був ефект від реструктуризації приватних боргів. 

«Не буде кращих умов. Це не означає, що вони повинні бути ідентичні борговій операції (з приватним боргом – Ред.), але економічний ефект повинен бути однаковим, - сказала Яресько. - Шкода, що ми не зможемо зустрітися з російською делегацією в Давосі, але я оптиміст. У нас хороший досвід пошуку компромісу... і це кращий шлях для всіх нас». 

Нагадаємо, Міжнародний валютний фонд повідомив 16 грудня, що борг України перед Росією на 3 мільярди доларів, який був взятий екс-президентом Віктором Януковичем за два місяці до втечі, визнаний державним, а не комерційним.

Україна запропонувала РФ реструктуризувати свій борг на умовах, які були запропоновані всім приватним кредиторам.

1 січня Міністерство фінансів РФ заявило, що готує позов в англійський суд через невиплату Україною $3 млрд кредиту.