НОВИНИ

РФ подала в суд Лондона позов проти України через «борг Януковича»

У 2015 році Україна реструктурувала всі свої борги, крім цього.

Росія позвалася проти України до Високого суду Лондона через невиплату трьох мільярдів доларів, які у борг взяв уряд Азарова. Про це інформує агентство Bloomberg із посиланням на міністра фінансів Росії Антона Сілуанова.

Сілуанов висловив сподівання, що слухання будуть «відкритими, прозорими».

Як відомо, цю суму уряд Азарова взяв у Росії в борг в кінці 2013 року. У 2015 році Україна реструктурувала всі свої борги, крім цього, оскільки Росія відмовилася вести відповідні переговори.

Нагадаємо, Міжнародний валютний фонд повідомив 16 грудня, що борг України перед Росією на 3 мільярди доларів, який був взятий екс-президентом Віктором Януковичем за два місяці до втечі, визнаний державним, а не комерційним.

Україна запропонувала РФ реструктуризувати свій борг на умовах, які були запропоновані всім приватним кредиторам. 1 січня Міністерство фінансів РФ заявило, що готує позов в англійський суд через невиплату Україною $3 млрд кредиту. У свою чергу, міністр фінансів України Наталія Яресько раніше заявляла, що питання держборгу України перед Російською Федерацією можна вирішити без суду.