Ставицький прогнозує, що асоціація з ЄС відкриє Україні новий “газовий коридор”

13 Листопада 2013, 18:51

"Наша мета – підписання угоди про асоціацію у Вільнюсі на саміті Східного партнерства… Це дасть нам можливість прискорити всі питання пов'язані з енергетичною хартією, я маю на увазі не тільки другий енергопакет, але і третій, і це дасть можливість в енергетичному секторі розширити наші взаємні можливості", – сказав Ставицький.

За його словами, підписання угоди про асоціацію також розширить взаємні можливості та співробітництво України з країнами ЄС не тільки в питаннях газу, а й електроенергетики.

"Є багато інших проектів, пов'язаних з електроенергетичними питаннями. Це, в першу чергу, розширення експорту електроенергії від України до країн Європи. У нас розглядається кілька проектів, вони відпрацьовуються на рівні робочих груп з інвесторами. Упевнений, що саміт "Східного партнерства", де буде  я думаю, підписано Угоду між Україною та країнами ЄС, дасть новий поштовх для того, щоб ми разом досягли цієї мети, а саме розширення та лібералізації енергетичного ринку України", – наголосив Ставицький.

Він також закликав присутніх на круглому столі представників країн Вишеградської четвірки (Польща, Чехія, Словаччина та Угорщина) ініціювати створення робочих груп на міністерському рівні, "які могли б напрацьовувати як вирішення проблемних питань, так і рішення майбутніх спільних проектів".

Як відомо, сьогодні представники Європарламенту Пет Кокс та Александр Кваснєвський оприлюднять остаточний звіт у Європарламенті щодо результатів роботи місії в Україні.  

Член комітету Європарламенту у закордонних справах Яцека Саріуша-Вольського вважає, що відсутність рішення Верховної Ради щодо євроінтеграційних законопроектів є  очевидним сигналом відсутності політичної волі з боку української влади щодо підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом.

На позачерговому засіданні парламенту 13 листопада депутати не розглядали жодного  євроінтеграційного законопроекту, в тому числі  щодо вирішення питання Тимошенко.

Представники місії Європейського парламенту  висловили сподівання, що Верховна Рада 19 листопада таки ухвалить всі необхідні для підписання угоди про асоціацію з ЄС законопроекти.