Спілка української молоді заявляє, що у Харкові розігнали та побили учасників “мовної” акції протесту

4 Липня 2012, 09:58

Про це заявив голова харківської крайової організації "Спілка української молоді" Костянтин Черемський.

З його слів, більш як 10 членів громадських організацій "Спілка української молоді" і "Молода Просвіта" 3 липня близько 22:00 почали акцію протесту, встановивши 2 намети на площі Свободи.

Близько 23:00 співробітники міліції повідомили мітингувальникам про незаконність проведення акції, після чого спробували затримати її учасників.

Зі слів Черемського, у результаті операції міліція затримала активіста СУМу Романа Черемського й активіста "Молодої Просвіти" Дмитра Пилипця, яких доставили у відділення Дзержинського районного відділку міліції.

Того самого вечора до відділку приїхала мати Пилипця, яка, зі слів Черемського, була побита міліціонерами. Черемський уточнив, що співробітники міліції, на його думку, побили й Пилипця.

Пилипець повідомив журналістам по телефону, що він о 1:20 перебував у відділенні міліції, де писав пояснення.

З його слів, установлені намети були демонтовані одним зі співробітників міліції.

"Ми їх поставили, вони простояли майже 2 години, після чого прийшов заступник командира полку патрульно-постової служби управління міліції області Михайло Катана й поламав їх, а після цього вже за півгодини приїхали співробітники міліції й нас затримали", – уточнив Пилипець.

З його слів, під час затримання він був побитий співробітниками міліції. Він мав намір вранці пройти медекспертизу для зняття побоїв.

Представники Дзержинського райвідділку не змогли підтвердити або спростувати інформацію про затримання.

Джерело в міліції повідомило Українським Новинам, що близько 4:00 всі затримані були відпущені, при цьому матері Пилипця потрібна була медична допомога, яку надали лікарі швидкої.

Читайте також: Що буде з країною років через 10, якщо запрацює мовний закон регіоналів

Нагадаємо, 3 липня Рада прийняла закон про основи державної мовної політики, що передбачає встановлення офіційного використання регіональних мов у роботі місцевих органів державної влади при проживанні мінімум 10% носіїв на територіях, на яких поширена ця мова.

Опозиційні сили почали акції протесту.