Сотні повстанців вирушили з Туреччини до Сирії на допомогу силам опозиції в районі Алеппо

18 Лютого 2016, 13:09

Щонайменше 500 повстанців перетнули 17 лютого сирійсько-турецький кордон, прямуючи з Туреччини до Сирії. Про це повідомив Сирійський центр з моніторингу за дотриманням прав людини.

Повстанці вирушили в напрямку сирійського міста Азаз, що в північній провінції Алеппо, де опозиційні сили зазнали втрат під час наступу курдських бойовиків.

«Щонайменше 500 повстанців перейшли кордон у Баб аль-Салам, прямуючи до міста Азаз, де вони хочуть допомогти силам опозиції у зв’язку з успіхами, досягнутими курдськими силами під час наступу на півночі провінції», – повідомив глава Сирійського центру з моніторингу за дотриманням прав людини Рамі Абдель.

Абдель наголосив, що всі повстанці перейшли кордон озброєними. Він також зазначив, що 14 лютого через прикордонний пункт пропуску вже пройшли близько 350 повстанців, озброєних стрілецькою та важкою зброєю.

Опозиційні сили втратили свої позиції у північній провінції Алеппо внаслідок наступу урядових військ Асада за підтримки Російської Федерації.

Нагадаємо, на початку лютого за підтримки Росії урядові війська Башара Асада розпочали наступ у північній сирійській провінції Алеппо з метою взяти в оточення контрольований опозиційними силами одноіменний провінційний адміністративний центр – місто Алеппо, одне з найбільших міст Сирії та потужний комерційний центр. Вже 8 лютого сили Асада наблизились до кордону із Туреччиною.

10 лютого, на тлі операції урядових військ, за підтримки РФ курди розпочали наступ на півночі Сирії, з метою захопити колишню урядову авіабазу у провінції Алеппо, контрольовану силами опозиції. І вже 11 лютогокурдські бойовики вибили опозиційні сили з летовища, що поблизу кордону із Туреччиною.

Урядовий наступ в районі міста Алеппо спричинив нову хвилю втікачів, десятки тисяч яких попрямували на півнчі з надією отримати притулок у Туреччині. У свою чергу глава Європейської ради Дональд Туск звинуватив Росію в погіршені і без того складної ситуації у Сирії.

15 лютого Туреччина заявила, що відігнала курдів від прикордонного району на півночі Сирії. Водночас Анкара пригрозила бойовикам суворою реакцію у разі спроби захоплення прикордонного міста Азаз. Проте за підтримки Росії  війська Асада та курдські бойовики вже 16 лютого захопили одне із ключових міст на півночі Сирії.

У свою чергу президент США Барак Обама заявив, що втручання президента Росії Владіміра Путіна в війну в Сирії не привело до значного зміцнення позицій для його союзника, президента Сирії Башара Асада, і загрожує «потягнути на дно» російську економіку та військових.

А вже 17 лютого глава МЗС Туреччини заявив про необхідність об'єднання зусиль усіх країн, які ведуть боротьбу проти ІД на чолі із США, у разі проведення сухопутної операції у Сирії. Також Анкара заявила про намір взяти під контроль смугу території на 10 км від кордону вглиб Сирії, задля протидії курдським бойовикам.