“Слуги народу” запропонували реєстрацію IMEI-кодів та продаж SIM-карт лише за паспортом

3 Вересня 2019, 18:35

Операторів мобільного зв’язку можуть зобов'язати продавати SIM-карти лише за паспортом. А телефони, IMEI-код яких не внесено до реєстру, оператори блокуватимуть. Такі норми містить проект закону "Про електронні комунікації" № 1083, текст якого оприлюднено на офіційному порталі Верховної Ради.

 

Ініціатором документа виступили народні депутати фракції "Слуга народу" Олександр Федієнко, Михайло Крячко, Єгор Чернєв, Роман Соха, Сергій Штепа, а також віце-прем’єр, міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

 

Згідно з пояснювальною запискою, проект розроблявся з метою встановлення засад державного управління сферою електронних комунікацій, які відповідали б вимогам часу та євроінтеграційним процесам. Зокрема, закон містить розділ "Надання електронних комунікаційних послуг в умовах надзвичайного стану, особливого періоду або під час проведення антитерористичної операції".

 

Крім того, проект покликаний виконати зобов’язання України в галузі електронних комунікацій, передбачених Угодою про асоціацію.

 

Також, метою законопроекту декларується розвиток сфери електронних комунікацій, створення умов для вільного входу на ринок електронних комунікацій, усунення наявних на сьогодні бар’єрів.

 

Водночас, у тексті проекту містяться норми, які передбачають, що з 1 січня 2024 року споживачі (абоненти електронних комунікаційних послуг), які не укладуть в письмовій формі договір і не зареєструються у постачальника електронних комунікаційних послуг з наданням своїх персональних даних, будуть відключені від послуги.

Послуги також блокуватимуть у разі відсутності коду пристрою в Системі контролю кодів ІМЕІ.

 

"Відсутність в Системі контролю кодів ІМЕІ оригінального (такого, що не повторюється) коду ІМЕІ термінального обладнання є підставою для блокування постачальником електронних комунікаційних послуг доступу до електронної комунікаційної мережі такого термінального обладнання", — йдеться, зокрема, в тексті законопроекту.

 

Закон має набрати чинності чинності з 1 липня 2020 року.

 

Як повідомлялося, Верховна Рада у вівторок, 3 вересня, включила до порядку денного та направила до Конституційного суду для отримання висновку законопроект №1014 "Про внесення змін до статті 106 Конституції України", яким пропонується закріпити за президентом Володимиром Зеленським повноваження по призначенню керівників Національного антикорупційного бюро (НАБУ) і Держбюро розслідувань (ДБР).