Російським блогерам заборонили лаятись і поширювати „приватну інформацію”

29 Квітня 2014, 18:14

«Закон передбачає створення реєстру сайтів і (чи) сторінок сайтів в мережі, на яких розміщується загальнодоступна інформація і доступ до яких протягом доби становить понад три тисячі користувачів мережі «Інтернет», – відзначається в поясненні до закону.

У законі прописано, що «блогер» – це власник сайту з відвідуваністю понад 3 тис. користувачів на добу. Блогерів зобов'язали розміщувати свої прізвище й ініціали, електронну адресу. Їм не можна використовувати сайт або його сторінки «в цілях здійснення кримінально карних діянь, для розголошування відомостей, що складають державну або іншу таємницю, що спеціально охороняється законом, для поширення матеріалів, що містять публічні заклики до здійснення терористичної діяльності або які публічно реабілітують тероризм, інших екстремістських матеріалів». Крім того, забороняється поширювати матеріали, що пропагують порнографію, культ насильства і жорстокості, й інформацію, що містить нецензурну лайку.

Після набуття чинності закону 1 серпня, блогери будуть зобов'язані надати за запитом Роскомнагляду персональні дані й іншу необхідну інформацію. Якщо блогер не зробить цього впродовж десяти днів, то йому загрожує штраф від 10 до 30 тисяч рублів. У випадку з юридичною особою штраф становитиме від 50 до 300 тисяч. При повторному порушенні впродовж року штрафи зростають до 10-30 тисяч рублів для фізичних осіб і до 300-500 тисяч рублів – для юридичних.

Авторів популярних блогів також зобов'яжуть «перевіряти достовірність інформації до її розміщення і негайно видаляти її у разі недостовірності; не допускати поширення інформації про приватне життя громадянина; дотримуватися заборон і обмежень, передбачених законодавством про вибори і референдум».

Російським блогерам надано право шукати, отримувати, передавати і поширювати інформацію і викладати особисті судження і оцінки – з вказівкою свого імені або псевдоніма. Проте зловживання правом на поширення загальнодоступної інформації спричиняє за собою кримінальну, адміністративну або іншу відповідальність відповідно до законодавства РФ.

Ще на стадії підготовки законопроект неодноразово критикувався громадськістю за те, що він фактично прирівнює популярних блогерів до офіційних ЗМІ, з усіма правами і обов'язками.

Проте Держдума ухвалила законопроект про блогерів 22 квітня. Він входить у так званий «антитерористичний пакет».

Як відомо, 2012 року з'явилися достовірні докази співпраці Кремля з відомими блогерами. Серед користувачів ЖЖ, які обслуговують режим Володимира Путіна опинився і український блоггер ibigdan.