НОВИНИ

Російського блогера направлять до психіатричної лікарні за порівняння РПЦ з «Єдіной Россієй»

У Карелії блогера і правозахисника, який розкритикував діяльність Російської православної церкви (РПЦ) на своїй сторінці в Мережі, вирішили не тільки притягнути до кримінальної відповідальності, але і перевірити на осудність у психіатричній клініці. Про це повідомляє правозахисна асоціація "Агора", яка представляє інтереси блогера.

Голову республіканського відділення Молодіжної правозахисної групи Максіма Єфімова притягають до відповідальності за публікацію 31 грудня минулого року матеріалу під назвою "Карелія втомилася від попів.

У публікації Єфімов, зокрема, порівняв РПЦ з "Єдиною Росією". "У столиці Карелії спостерігається зростання антицерковних настроїв. Нічого дивного в цьому немає. Мисляча частина суспільства розуміє, що церква - це теж партія влади. РПЦ так само, як і ЕР дурить народ казками про те, як добре ми живемо, при цьому гребе під себе гроші ", - написав Єфімов. Далі він звинувачує РПЦ в інших "гріхах", використовуючи досить міцні вирази на кшталт "православне кодло".

Кримінальну справу проти Єфімова порушили 7 березня за "розпалення ненависті або ворожнечі, а також приниження гідності групи осіб за ознаками ставлення до релігії" (ч. 1 ст. 282 КК РФ). Тепер лідчі попросили Петрозаводськ міський суд перевірити в стаціонарі психічний стан підсудного.

Слідчий виступив з таким клопотанням на підставі висновку судово-психіатричної експертної комісії, яка постановила: "Для уточнення актуального стану і ступеня вираженості особистісних девіацій Єфімов потребує призначення та проведення стаціонарної судової психолого-психіатричної експертизи з наданням комісії додаткових відомостей у вигляді характеристик з місця роботи та навчання - в тому числі аспірантури, допитів рідних і друзів про особливості характеру і поведінки под'експертного ", - розповіли в" Агорі ".

Сам Єфімов стверджує, що слідство не змогло представити об'єктивних доказів, що у автора матеріалу був умисел і мета порушити ненависть або ворожнечу, а також принизити гідність групи осіб за ознаками ставлення до релігії, підкреслюють в асоціації. Єфімов також упевнений, що слідчий не представив доказів того, що зазначений текст містить висловлювання, що обгрунтовують або стверджують необхідність геноциду, масових репресій, депортацій, вчинення інших протиправних дій, в тому числі застосування насильства щодо прихильників тієї або іншої релігії, повідомляють правозахисники.

На думку захисту Єфімова, суд не врахував і ту обставину, що в слідчі органи зі скаргою на цей матеріал не звернувся жоден священнослужитель, ні єпархія, відзначають в "Агорі".

Як повідомлялось, юристи російської правозахисної Асоціації «Агора» 2011 року зафіксували 500 фактів обмеження свободи інтернету в РФ. Зокрема, в Росії скоєно 11 нападів на блогерів і журналістів, 173 фактів адміністративного тиску і 38 кримінальних переслідувань.

В цілому, за даними правозахисників, тиск на користувачів інтернету в Росії «продовжує посилюватися практично в усіх напрямках».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.