Росія вирішила вислати американських дипломатів. Білий дім обіцяв розібратися

30 Березня 2018, 09:57

Міністр закордонних справ Росії Сєргєй Лавров заявив про видворення 58 американських дипломатів та двох працівників генерального консульства США у Єкатеринбурзі. Про це повідомляє Інтерфакс.

 

Так, дипломати США повинні покинути територію РФ до 5 квітня 2018 року.

 

Також відкликано згоду відкриття генконсульства США у Санкт-Петербурзі.

 

"Буквально в ці хвилини посол Сполучених Штатів Хантсман запрошений в наше міністерство, де мій заступник Сергій Рябков викладає йому зміст цих заходів у відповідь відносно США", – сказав він.

 

Крім того, Лавров повідомив, що заходи у відповідь на видворення російським дипломатів будуть не тільки дзеркальними.

 

"Відповідні заходи будуть дзеркальними і не тільки", – сказав він.

 

За інформацією видання Reuters, Білий дім заявив, що дане рішення Росії передбачає подальше погіршення відносин між США та РФ. 

 

"Російська відповідь не була неочікуваною і Сполучені Штати розберуться з нею", – зазначали в адміністрації президента США.

 

Водночас прес-секретар Держдепу США Хезер Науерт під час брифінгу наголосила, що Москва "не повинна поводитися як жертва".

 

"Єдиними жертвами в цій ситуації стали дві людини, які знаходяться в лікарні у Великій Британії, і люди, які не можуть ввійти в парк, медичні працівники, перші люди, які перебували на місці і могли контактувати з цією речовиною. За ними тепер необхідно уважно стежити", – підкреслила вона.

 

 

Зазначається, що прес-секретар передала повідомлення від посла США в Росії Джона Хантсмана. Науерт відзначила, що російський уряд "не зацікавлений в діалозі з питань, що мають значення для наших двох країн".

 

Додається, що США залишають за собою право відповідати додатковими заходами та стурбовані, що консульство буде закрито для місцевих російських працівників.

 

"Якщо Росія занепокоєна своєю економікою, вона не буде вживати ці дії, тому що постраждають їхні люди", – підсумувала вона.

 

Нагадаємо, 26 березня адміністрація президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа заявила про видворення з країни 60 російських дипломатів у Нью-Йорку і Вашингтоні та закриття російського консульства в Сіетлі. Такі рішення пов'язані через отруєння нервово-паралітичною речовиною "Новичок" колишнього шпигуна Сєргєя Скріпаля та його доньки Юлії у Солсбері. 

 

Як повідомлялося, низка країн у солідарності з Великою Британією заявила про видворення російських дипломатів через отруєння екс-розвідника Сєргєя Скріпаля, а саме: Україна заявила про видворення 13 російських дипломатів; Польща висилає чотирьох російських дипломатів; США вирішили вислати 60 російських дипломатів та закрити російського консульства в Сіетлі; Канада вирішила вислати чотирьох розвідників Росії під дипломатичним прикриттям; Італія заявила про видворення двох російських дипломатів; Чехія висилає трьох працівників російської розвідки, які працюють під дипломатичним прикриттям; Нідерланди висилають двох працівників російських спецслужб; Данія також вирішила вислати двох дипломатів; Німеччина повідомила про висилання чотирьох російських дипломатів; Естонія вирішила вислати військового аташе РФ; Франція вирішила видворити чотирьох російських дипломатів; Румунія – одного;  Хорватії оголосить персоною нон грата одного російського дипломата; Швеція також прийняла рішення вислати одного дипломата; Латвія видворяє другого секретаря посольства Росії та включає є в чорний список керівника представництва російської компанії в країні; Литва повідомила про вислання трьох російських дипломатів; Фінляндія – одного дипломата РФ; Албанія – двох; Міністерство закордонних справ Іспанії заявило, що уряд видворяє двох російських дипломатів; водночас у МЗС Угорщини вирішили вислати одного російського дипломата, Австралія вишле двох російських дипломатів; Македонія – одного.