НОВИНИ

Чехія вирішила вислати трьох розвідників РФ, які працюють під прикриттям

Зазначається, що працівники російської розвідки повинні залишити Чехію до 1 квітня.

Прем'єр-міністр Чехії Андрей Бабіш та міністр закордонних справ Мартін Стропніцький заявили, що Прага висилає трьох працівників російської розвідки, які працюють під дипломатичним прикриттям, на знак солідарності з Великою Британією щодо отруєння нервово-паралітичною речовиною "Новичок" колишнього шпигуна Сєргєя Скріпаля та його доньки Юлії у Солсбері.  Про це повідомляє  Aktualne.

 

"Коли наш союзник (Сполучене Королівство, - Ред.) просить про допомогу, ми повинні піти йому назустріч", - зауважив Бабіш.

 

 

За його словами, заяви Москви про те, що Чехія може бути джерелом походження нервово-паралітичної речовини "Новичок" є неприпустимими.

 

"Росіяни перейшли всі кордони, коли сказали, що "Новичок" може походити з Чехії", - підкреслив він.

 

 

У свою чергу, глава МЗС Чехії відзначив, що  викликав посла РФ Алєксандра Змєєвского до відомства у другій половині дня і повідомив про видворення працівників посольства.

 

Наголошуються, що вони повинні залишити країну до 1 квітня.

 

 

Раніше міністр закордонних справ Канади Христя Фріланд заявила, що Оттава вирішила вислати чотирьох розвідників Росії під дипломатичним прикриттям.

 

Додамо, що Франція заявила, що планує вислати чотирьох дипломатів РФ через отруєнням колишнього розвідника Сєргєя Скріпаля та його дочки на території Великої Британії.

 

Також Адміністрація президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа заявила про видворення з країни 60 російських дипломатів у Нью-Йорку і Вашингтоні та закриття російського консульства в Сіетлі. Такі рішення пов'язані через отруєння нервово-паралітичною речовиною "Новичок" колишнього шпигуна Сєргєя Скріпаля та його доньки Юлії у Солсбері.

 

Крім цього, Україна заявила про видворення 13 російських дипломатів через солідарність з Великою Британією щодо отруєння нервово-паралітичною речовиною "Новичок" колишнього шпигуна Сєргєя Скріпаля та його доньки Юлії у Солсбері.

 

26 березня Німеччина заявила про намір вислати чотирьох дипломатів Росії через отруєння екс-розвідника Сєргєя Скріпаля та його доньки на території Великої Британії.

 

24 березня  Сполучені Штати Америки і до 20 країн Європейського Союзу заявили про намір видворити російських дипломатів через отруєння нервово-паралітичної речовиною "Новичок" колишнього шпигуна Сєргєя Скріпаля та його доньки Юлії у Солсбері. У процесі висилки візьмуть участь Франція, Німеччина, Польща, Ірландія, Нідерланди, Естонія, Латвія, Литва, Болгарія, Чехія, Данія і ще до дев'яти інших країн.

 

Як повідомлялось, 23 березня прем'єр-міністр Чехії Андрій Бабиш заявив, що Прага може видворити кількох російських дипломатів на підтримку Великої Британії через хімічну атаку на колишнього шпигуна Сєргєя Скірапаля та його доньки у Солсбері.

 

Також 14 березня прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей заявила, що Лондон призупиняє усі контакти з Росією через можливу причетність Москви до отруєння колишнього шпигуна Сєргєя Скріпаля та його доньки у Солсбері. 23 російські дипломати вже покинули Лондон.

 

5 березня у Великій Британії, у графстві Вілтшир, 66-річний громадянин Росії Сєргєй Скріпаль потрапив з важким отруєнням до лікарні. Разом з ним була його донька. Відомо, що Скріпаль є колишнім російськими шпигуном, який був засуджений в Росії за шпигунство на користь Британії. Голова міжнародного комітету палати громад Том Тугендхат заявив, що отруєння колишнього російського шпигуна Сєргєя Скріпаля містить всі ознаки причетності Росії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.