НОВИНИ

Отруєння Скріпаля. Ще три країни повідомили про видворення дипломатів Росії

Водночас у Берліні заявили, що залишаються відкритими для діалогу з Москвою з широкого кола питань.

У понеділок, 26 березня, Нідерланди, Німеччина та Данії повідомили про видворення дипломатів РФ через отруєнням колишнього розвідника Сєргєя Скріпаля та його дочки на території Великої Британії.

 

Як пише De Telegraaf, прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте повідомив, що з країни висилають двох працівників російських спецслужб.

 

"У листі, адресованому верхній палаті парламенту Нідерландів, уряд вирішив, після проведення консультацій з партнерами й союзниками, вислати за короткий час двох російських працівників спецслужб, які працюють у Нідерландах", – йдеться у повідомленні.

 

Рютте додав, що їм буде надано два тижні для від'їзду, та зазначив, що російську сторону буде поінформовано 26 березня.

 

Як зазначає AFP, Данія також вирішила вислати двох дипломатів.

 

Крім того, міністр закордонних справ Німеччини Гайко Мааса повідомив про висилання чотирьох російських дипломатів.

 

"Нам нелегко далося рішення про висилання російських дипломатів, але факти і непрямі докази вказують на Росію", – заявив міністр.

 

Він вказав, що російський уряд досі не відповів на жодне питання і не проявив ніякої готовності грати конструктивну роль в роз'ясненні нападу.

 

"Зрозуміло, що ця атака не може залишатися без наслідків, тому ми зайняли чітку позицію і встали на сторону Великої Британії", - пояснив глава МЗС ФРН, додавши, що консультації з партнерами в ЄС і НАТО будуть продовжені.

 

Маас закликав Росію, нарешті, виконати свої обов'язки, зіграти конструктивну роль і виконати свій обов’язок. При цьому зазначив, що Берлін залишається відкритим для діалогу з Москвою з широкого кола питань.

 

Нагадаємо, 26 березня низка країна заявила про видворення російських дипломатів через отруєння екс-розвідника, а саме: Україна заявила про видворення 13 російських дипломатів; Польща висилає чотирьох російських дипломатів; США вирішили вислати 60 російських дипломатів та закрити російського консульства в Сіетлі; Канада вирішила вислати чотирьох розвідників Росії під дипломатичним прикриттям; Італія заявила про видворення двох російських дипломатів; Чехія висилає трьох працівників російської розвідки, які працюють під дипломатичним прикриттям. Крім того, за даними ЗМІ, Франція планує вислати чотирьох дипломатів РФ.

 

24 березня  Сполучені Штати Америки і до 20 країн Європейського Союзу заявили про намір видворити російських дипломатів через отруєння нервово-паралітичної речовиною "Новичок" колишнього шпигуна Сєргєя Скріпаля та його доньки Юлії у Солсбері. У процесі висилки візьмуть участь Франція, Німеччина, Польща, Ірландія, Нідерланди, Естонія, Латвія, Литва, Болгарія, Чехія, Данія і ще до дев'яти інших країн.

 

Також 14 березня прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей заявила, що Лондон призупиняє усі контакти з Росією через можливу причетність Москви до отруєння колишнього шпигуна Сєргєя Скріпаля та його доньки у Солсбері. 23 російські дипломати вже покинули Лондон.

 

5 березня у Великій Британії, у графстві Вілтшир, 66-річний громадянин Росії Сєргєй Скріпаль потрапив з важким отруєнням до лікарні. Разом з ним була його донька. Відомо, що Скріпаль є колишнім російськими шпигуном, який був засуджений в Росії за шпигунство на користь Британії. Голова міжнародного комітету палати громад Том Тугендхат заявив, що отруєння колишнього російського шпигуна Сєргєя Скріпаля містить всі ознаки причетності Росії.