НОВИНИ

Канада вирішила вислати чотирьох розвідників Росії під дипломатичним прикриттям

Зазначається, що четверо офіцерів РФ використовують статус дипломата, щоб підривати безпеку Канади і втручатися у демократію.

Міністр закордонних справ Канади Христя Фріланд заявила, що Оттава вирішила вислати чотирьох розвідників Росії під дипломатичним прикриттям. Про це йдеться в офіційній заяві на сайті відомства.

 

"Канада сьогодні застосовує заходи щодо семи російських працівників. Ми видворяємо чотирьох дипломатів РФ, які працюють в посольстві РФ в Оттаві та генконсульстві РФ у Монреалі. Ці четверо ідентифіковані як офіцери розвідки, що використовують статус дипломата, щоб підривати безпеку Канади і втручатися у нашу демократію" - йдеться у заяві.

 

 

Зокрема, з подібних причин вирішено відхилити заявки трьох росіян, яких російський уряд хотів включити у свою дипломатичну місію в Канаді.

 

Також в офіційній заяві наголосили, що напад на екс-полковника ГРУ є "зневажливим, злісним та безрозсудним діянням, який потенційно може загрожувати життю сотень людей".

 

"Це частина більш широкої картини неприйнятної поведінки Росії, у тому числі співучасть з режимом Асада, анексія Криму, бойові дії на чолі з Росією на сході України, підтримка громадянських конфліктів в Україні, Грузії, Молдові та інших сусідніх країнах, втручання у вибори та дезінформаційні кампанії", - підкреслили у заяві.

 

Раніше Франція заявила, що планує вислати чотирьох дипломатів РФ через отруєнням колишнього розвідника Сєргєя Скріпаля та його дочки на території Великої Британії.

 

Також Адміністрація президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа заявила про видворення з країни 60 російських дипломатів у Нью-Йорку і Вашингтоні та закриття російського консульства в Сіетлі. Такі рішення пов'язані через отруєння нервово-паралітичною речовиною "Новичок" колишнього шпигуна Сєргєя Скріпаля та його доньки Юлії у Солсбері.

 

Крім цього, Україна заявила про видворення 13 російських дипломатів через солідарність з Великою Британією щодо отруєння нервово-паралітичною речовиною "Новичок" колишнього шпигуна Сєргєя Скріпаля та його доньки Юлії у Солсбері.

 

26 березня Німеччина заявила про намір вислати чотирьох дипломатів Росії через отруєння екс-розвідника Сєргєя Скріпаля та його доньки на території Великої Британії.

 

24 березня  Сполучені Штати Америки і до 20 країн Європейського Союзу заявили про намір видворити російських дипломатів через отруєння нервово-паралітичної речовиною "Новичок" колишнього шпигуна Сєргєя Скріпаля та його доньки Юлії у Солсбері. У процесі висилки візьмуть участь Франція, Німеччина, Польща, Ірландія, Нідерланди, Естонія, Латвія, Литва, Болгарія, Чехія, Данія і ще до дев'яти інших країн.

 

Як повідомлялось, 23 березня прем'єр-міністр Чехії Андрій Бабиш заявив, що Прага може видворити кількох російських дипломатів на підтримку Великої Британії через хімічну атаку на колишнього шпигуна Сєргєя Скірапаля та його доньки у Солсбері.

 

Також 14 березня прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей заявила, що Лондон призупиняє усі контакти з Росією через можливу причетність Москви до отруєння колишнього шпигуна Сєргєя Скріпаля та його доньки у Солсбері. 23 російські дипломати вже покинули Лондон.

 

5 березня у Великій Британії, у графстві Вілтшир, 66-річний громадянин Росії Сєргєй Скріпаль потрапив з важким отруєнням до лікарні. Разом з ним була його донька. Відомо, що Скріпаль є колишнім російськими шпигуном, який був засуджений в Росії за шпигунство на користь Британії. Голова міжнародного комітету палати громад Том Тугендхат заявив, що отруєння колишнього російського шпигуна Сєргєя Скріпаля містить всі ознаки причетності Росії.