За резолюцію про зміну санкційного режиму та повернення російської делегації до Парламентської асамблеї Ради Європи без обмежень права голосу проголосували 118 депутатів, 62 – проголосували проти, а десять – утримались. Про це йдеться на сайті Асамблеї.
Зокрема, за резолюцію у повному складі проголосували делегації з Франції, Іспанії, Італії, Азербайджану, Норвегії, Словаччини, Австрії, Португалії, Туреччини і Сербії.
Водночас частково рішення про повернення делегації РФ підтримали Німеччина, Чехія, Швейцарія, Молдова, Нідерланди і Вірменія.
Своєю чергою, Україна і Грузія проголосували проти у повному складі, також проти рішення проголосували більшість делегатів від Латвії, Польщі, Литви, Естонії, Швеції і Британії.
Так, член української делегації Ірина Геращенко зазначила, що найбільше здивувала позиція Нідерландів.
"А знаєте, хто найбільше мене вразив сьогодні? Голландські депутати. Днями міжнародна слідча група оприлюднила результати трагедії МН 17. Встановила причетність росіян до вбивства 280 людей. Сьогодні голландські депутати проголосували за повернення Росії в ПАРЄ. Впевнена чомусь, що вони ніколи не зустрічалися з родинами жертв, не були на похоронах останків", – написала вона у Facebook.
Нагадаємо, 25 червня ПАРЄ ухвалила резолюцію та внесла зміни до регламенту, що може ускладнити або заблокувати накладання санкцій на російську делегацію та забезпечити її повернення до Асамблеї без виконання міжнародних зобов’язань. Резолюцію після дебатів, які тривали майже дев'ять годин, підтримали 118 делегатів, 62 були проти та 10 утрималися.
- Читайте також: Новий президент ПАРЄ підігрує росіянам – Геращенко
24 червня прем’єр-міністр Великої Британії Тереза Мей підтримала повернення права голосу російській делегації у Парламентській асамблеї Ради Європи.
Водночас Міністр закордонних справ Естонії Урмас Реінсалу заявив, що повернення російської делегації до Парламентської асамблеї Ради Європи буде помилкою.
Як повідомлялося, голова делегації Верховної Ради у ПАРЄ Володимир Ар’єв оцінив ситуацію у ПАРЄ перед голосуванням щодо повернення делегації РФ.
Раніше президент ПАРЄ закликала депутатів відкрити шлях до повернення РФ до асамблеї.
Росія була позбавлена права голосу в Парламентській асамблеї Ради Європи в квітні 2014 року у відповідь на окупацію Криму та агресію проти України.
У червні 2017 року російська сторона вдалася до фінансового шантажу РЄ, припинивши сплачувати внески до організації.