НОВИНИ

Мей підтримала повернення делегації РФ до ПАРЄ

На думку прем'єра Британії, збереження російської делегації дозволить покарати РФ за порушення нею прав людини.

Прем’єр-міністр Великої Британії Тереза Мей підтримала повернення права голосу російській делегації у Парламентській асамблеї Ради Європи. Про йдеться під час виступу перед депутатами Палати громад, яке оприлюднило посольство України в Британії.

 

Зокрема, під час дебатів один з депутатів запитав главу британського уряду, чи не непокоїть її повернення російській делегації права голосу  у ПАРЄ в той час, як РФ продовжує окупацію Криму, а громадянам РФ нещодавно висунули підозри у справі про збиття рейсу MH17.

 

"Ми не визнаємо і ніколи не визнаємо незаконну анексію Криму Росією", - наголосила Мей.

 

Однак, на її думку, збереження російської делегації у Раді Європи дозволить покарати РФ за порушення нею прав людини.

 

"Причина в тому, що її (Росії, - Ред.) членство в цій організації є одним з небагатьох доступних способів міжнародної спільноти притягнути Росію до відповідальності за порушення нею прав людини", - заявила Тереза Мей.

 

 

 

 

Своєю чергою, послольство України прокоментувало заяву Мей, підкресливши, що РФ повинна поважати європейські цінності та міжнародне право перед тим, як повертатися до ПАРЄ, а не навпаки.

 

"Повернення Росії до ПАРЄ, на жаль, не допоможе звичайним російським громадянам, оскільки Путін не поважає верховенство права", - йдеться в повідомленні українського посольства.

 

Раніше стало відомо, що 24 червня у Страсбурзі  відкривається літня сесія ПАРЄ, на якій можуть зняти санкції з РФ і повернути її делегацію в ПАРЄ. Поверненню Росії в ПАРЄ присвячений проект резолюції про зміцнення процесу прийняття рішень асамблеї щодо повноважень і голосувань, який делегати розглянуть у другій половині дня понеділка.

 

Як повідомлялося, голова делегації Верховної Ради у ПАРЄ Володимир Ар’єв оцінив ситуацію у ПАРЄ перед голосуванням щодо повернення делегації РФ.

 

Раніше президент ПАРЄ закликала депутатів відкрити шлях до повернення РФ до асамблеї.

 

Як відомо,  Росія була позбавлена права голосу в Парламентській асамблеї Ради Європи в квітні 2014 року у відповідь на окупацію Криму та агресію проти України.

 

У червні 2017 року російська сторона вдалася до фінансового шантажу РЄ, припинивши сплачувати внески до організації.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.