НОВИНИ

Повернення РФ до ПАРЄ буде великою помилкою для Європи - глава МЗС Естонії

Урмас Реінсалу висловив сподівання, що правила, які дозволять РФ повернутися до Асамблеї, не затвердять.

Міністр закордонних справ Естонії Урмас Реінсалу заявив, що повернення російської делегації до Парламентської асамблеї Ради Європи буде помилкою. Про це йдеться у повідомленні у Twitter.

 

"Сьогодні ПАРЄ голосує за правила, які дозволять Росії повернутися до Асамблеї! Сподіваюся, що їх не затвердять, велика помилка для Європи! Минулого тижня Держдума попередила, що в у складі її делегації в ПАРЄ будуть особи, включені до санкційного списку ЄС", - підкреслив він.

 

 

 

 

Раніше стало відомо, що 24 червня у Страсбурзі  відкривається літня сесія ПАРЄ, на якій можуть зняти санкції з РФ і повернути її делегацію в ПАРЄ. Поверненню Росії в ПАРЄ присвячений проект резолюції про зміцнення процесу прийняття рішень асамблеї щодо повноважень і голосувань, який делегати розглянуть у другій половині дня понеділка.

 

Як повідомлялося, голова делегації Верховної Ради у ПАРЄ Володимир Ар’єв оцінив ситуацію у ПАРЄ перед голосуванням щодо повернення делегації РФ.

 

Раніше президент ПАРЄ закликала депутатів відкрити шлях до повернення РФ до асамблеї.

 

Як відомо,  Росія була позбавлена права голосу в Парламентській асамблеї Ради Європи в квітні 2014 року у відповідь на окупацію Криму та агресію проти України.

 

У червні 2017 року російська сторона вдалася до фінансового шантажу РЄ, припинивши сплачувати внески до організації.

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.