НОВИНИ

Новий президент ПАРЄ підігрує росіянам - Геращенко

Водночас українську делегацію у боротьбі проти повернення РФ підтримують Грузія і Британія.

Член української делегації у Парламентській асамблеї Ради Європи Ірина Геращенко заявила, що президент ПАРЄ Ліліан Морі Паск'є підігрує російській делегації, яка розраховує повернутися на літній сесії, що розпочалася у понеділок, 24 червня, у Страсбурзі. Про це йдеться у повідомленні у Facebook.

 

"Президент ПАРЄ поводиться ганебно. Новий Аграмунт (Педро Аграмунт, екс-президент ПАРЄ, - Ред.) у спідниці. Відверто підігруючи росіянам, які поки що блукають під ПАРЄ, очікуючи, що лобісти заведуть їх за ручку і розвалять сам фундамент цієї інституції. Зала, європейці, відверто підігрують російському лобі", - наголосила вона.

 

За її словами, у залі 24 червня рекордна присутність членів Асамблеї. Водночас українську делегацію у боротьбі проти повернення делегації РФ підтримують Грузія і Велика Британія.

 

Раніше стало відомо, що 24 червня у Страсбурзі  відкривається літня сесія ПАРЄ, на якій можуть зняти санкції з РФ і повернути її делегацію в ПАРЄ. Поверненню Росії в ПАРЄ присвячений проект резолюції про зміцнення процесу прийняття рішень асамблеї щодо повноважень і голосувань, який делегати розглянуть у другій половині дня понеділка.

 

Як повідомлялося, голова делегації Верховної Ради у ПАРЄ Володимир Ар’єв оцінив ситуацію у ПАРЄ перед голосуванням щодо повернення делегації РФ.

 

Раніше президент ПАРЄ закликала депутатів відкрити шлях до повернення РФ до асамблеї.

 

Як відомо,  Росія була позбавлена права голосу в Парламентській асамблеї Ради Європи в квітні 2014 року у відповідь на окупацію Криму та агресію проти України.

 

У червні 2017 року російська сторона вдалася до фінансового шантажу РЄ, припинивши сплачувати внески до організації.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.