НОВИНИ

Президент ПАРЄ закликала депутатів відкрити шлях до повернення РФ до асамблеї

Марі Паск‘є закликала депутатів зробити подальші кроки, щоб ухвалена в Гельсінкі політична заява була втілена в життя.

Президент Парламентської асамблеї Ради Європи Ліліан Марі Паск‘є закликала депутатів асамблеї ухвалити на початку червня необхідні для повернення делегації Росії зміни у регламент. Про це повідомляє "Європейська правда".

 

Зазначається, що дана заява прозвучала під час виступу на постійному комітеті ПАРЄ в Парижі.

 

Зокрема, Паск‘є привітала рішення Комітету міністрів в Гельсінкі, в якому відкривається шлях для повернення РФ в ПАРЄ за надзвичайною процедурою.

 

Водночас президент ПАРЄ закликала депутатів зробити подальші кроки, щоб ухвалена в Гельсінкі політична заява була втілена в життя.  

 

"Асамблея все ще має приймати певні рішення, зокрема стосовно того, коли і за яких умов національні делегації можуть бути представлені Асамблеї, в рамках можливого розгляду повноважень делегацій Боснії та Герцеговини та Російської Федерації протягом нашої червневої сесії", - зауважила вона.

 

Крім того, вона відзначила, що ПАРЄ і Комітет міністрів Ради Європи працюватимуть над "загальною процедурою реагування на ситуації, коли держава-учасниця не виконує свої статутні зобов'язання".

 

Своєю чергою, Паск’є також заявила про проведення засідання Об'єднаного комітету, в якому візьмуть участь члени ПАРЄ і Комітет міністрів, з тим щоб посилити здатність організації реагувати на порушення державою-членом своїх статутних зобов'язань.

 

Нагадаємо, 17 травня понад 30 міністрів закордонних справ країн-членів Ради Європи на засіданні у Гельсінкі ухвалили рішення, в якому відкривається шлях для повернення Росії в ПАРЄ за надзвичайною процедурою.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.