Правозахисники: 2011 став роком падіння рівня життя та знищення судової системи

13 Березня 2012, 12:57

За словами правозахисників, минулий рік відзначився падінням рівня життя українців. Згідно зі стандартами ООН щодо прожиткового мінімуму, в Україні близько 85% населення перебуває на межі виживання, хоча за статистичними даними опитувань, лише чверть українців вважають себе бідними.

«Дуже велика проблема з позицією, яку зайняла держава зі зменшенням соціальних виплат. У відповідь на протести громадян держава фактично перейшла до кримінального і політичного переслідування, що порушує норми Конституції», – йдеться у звіті.

Правозахисники наводять статистику Міністерства внутрішніх справ, згідно з якою, минулого року в Україні відбулося 160 тисяч протестних акцій, хоча більшість із них були не результативними. Влада не звертає на них увагу, іноді – йде на часткові поступки, переконані правозахисники.

«Слід зазначити, що ставлення влади до протестуючих було ганебним. Такого принизливого ставлення до людей, яке наша влада демонструвала, до чорнобильців фактично ставилися як до кримінальних злочинців, яких відслідковували, затримували, відкривали проти них кримінальні справи. Це все робилося за прямою вказівкою з верхів», – зазначив співголова Харківської правозахисної групи Євген Захаров.

Минулий рік також відзначився політичними переслідуваннями учасників громадських рухів і організацій громадянського суспільства. Зокрема, впродовж року зазнали переслідувань близько 60 громадянських активістів, журналістів, правозахисників та 11 громадських організацій. Близько 25 людей зазначали обмеження свободи, 16 активістів – фізичного насильства, а двоє українців – емігрували.

Крім цього, правозахисники повідомляють, що загострилася ситуація із катуваннями і поганим поводженням в установах міліції.

За даними соціологічних досліджень, які проводила Харківська правозахисна група за підтримки Європейської комісії, 2010 року зафіксовано 790 тисяч випадків насильства, а 2011 – 980 тисяч. У міліції загинула 51 людина впродовж 2010 року, на кінець червня 2011 кількість загиблих становила 27.