НОВИНИ

У ЄС не бачать покращення ситуації в українській міліції

Покращення ситуації із проблемами в міліції в Україні за останні роки не відбулося.

Про це в інтерв’ю газеті «Коммерсант-Украина» заявив комісар Ради Європи з прав людини Томас Хаммарберг.

«Можу констатувати, що зараз проблеми Україна схожі з тими, що я бачив кілька років тому. Схоже, що достатнього поліпшення не відбулося», - зазначив Хаммарберг.

«Звучать ті ж звинувачення на адресу міліції. Жертві міліціонера важко домогтися порушення справи і дуже важко притягнути його до відповідальності», - пояснив він.

За словами Хаммарберга, ця проблема повинна вирішуватися як за допомогою демократичного нагляду за діяльністю міліції, так і шляхом введення ефективного незалежного механізму внутрішніх розслідувань.

«А зараз у вас фактично діє принцип міліцейського імунітету», - підсумував комісар Ради Європи.

Нагадаємо, Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів вважає, що рівень насилля і невиправданої жорстокості поміж працівників МВС в Україні невпинно зростає, і відвідування міліцейських відділків стало для громадян смертельно небезпечним.

У листопаді минулого року Комітет із запобігання тортурам і нелюдяному або деградуючому ставленню або покаранню Ради Європи висловив занепокоєння відсутністю прогресу в сфері ставлення до ув’язнених в Україні.