Пошивайло назвав суму, передбачену держбюджетом-2018 на Музей Майдану

5 Грудня 2017, 14:30

Генеральний директор Національного меморіального комплексу Героїв Небесної сотні – Музею Революції гідності Ігор Пошивайло заявив, що державним бюджетом 2018 року на будівництво музею заплановано близько 20 млн грн.

Зазначається, що фінансування здійснюватиметься виключно за кошти держави.

"Ми отримали не те, що хотіли, але цього буде достатньо за наявності власного простору. Ну і, зрештою триває архітектурний конкурс на спорудження будівлі музею, наступного року мають відбуватися роботи зі створення проектно-кошторисної документації, і, можливо, початок будівництва меморіалу", – зазначив він.

За словами очільника, у 2017 році зі скарбниці держави виділено кошти на заробітну плату, комунальні витрати та капітальні видатки.

У свою чергу, жодних коштів на територіальні дослідження та відрядження виділено не було.

"Для нас дуже важливі програмні заходи, багаторівнева комунікація, дослідження, відрядження, все ж таки Майдан був не лише в Києві, і на це ми не маємо жодної копійки. Показово, що попри відсутність фінансування цього напрямку, за рік у нас відбулося 70 заходів", – наголосив керівник.

Нагадаємо, 5 грудня Генеральний директор Національного меморіального комплексу Героїв Небесної сотні – Музею Революції гідності Ігор Пошивайло висловив надію, що у зв’язку з великим масштабом проекту музей буде побудовано лише через п’ять років.

Додамо, у вересні заступниця директора музею Революції Гідності Антоніна Пипко запропонувала громадськості звернутися до Академії наук з пропозицією передати приміщення магазину "Емпоріум" на вул. Грушевського в оренду музею для тимчасової експозиції.

Як повідомлялося, у січні 2016 року в Україні зареєстрували Музей Майдану – Меморіальний комплекс Героїв Небесної сотні – Музей Революції Гідності, присвячений масовим протестам на Майдані Незалежності в центрі Києва взимку 2013-2014 рр. Директором призначили Ігоря Пошивайла, але питання з розташуванням не вирішили. В УІНП заявили, що відсутність приміщення для адміністрації фондосховища та експозиції Музею Революції Гідності ставить під загрозу збереження зібраної колекції.