НОВИНИ

  ▪   Ганна Чабарай

У Києві досі не знайшли місця для Музею Майдану

В УІНП наголошують, що відсутність приміщення ставить під загрозу збереження колекції.

Український інститут національної пам’яті розглядає два варіанти розташування Музею Революції Гідності в Києві, проте це питання досі залишається невирішеним. Про це в Інституті повідомили у відповідь на запит Тижня.

Як зазначають в УІНП, відповідно до концепції, музей повинен бути розташований на території, де відбувались події Революції Гідності. Зараз розглядаються два варіанти розташування – тимчасове у приміщенні «Українського дому» і зведення нової будівлі на ділянці на вул. Інститутській, 3. Державне управління справами висловило готовність підтримати розташування музею в частині приміщень «Українського дому» за умови вивільнення приміщення та відшкодування витрат на утримання будівлі пропорційно до займаної площі.

«Фонд держмайна запропонував для розташування музею п’ять варіантів вільних приміщень, однак жодне з них не відповідає необхідним вимогам для розміщення фондів, експозиції та офісних приміщень музею», - повідомили в Інституті.

Щодо ділянки на Інститутській Департамент земельних ресурсів КМДА повідомив, що зараз триває судовий процес щодо права власності на цю ділянку. До завершення процесу органи місцевого самоврядування Києва не можуть приймати рішень щодо використання ділянки.

«Таким чином, відсутність приміщення для адміністрації фондосховища та експозиції Музею Революції Гідності ставить під загрозу збереження зібраної колекції та робить практично неможливим її повноцінний опис, дослідження, систематизацію, експонування», – наголосили в УІНП.

Нагадаємо, в січні в Україні зареєстрували Музей Майдану - Меморіальний комплекс Героїв Небесної сотні - Музей Революції Гідності, присвячений масовим протестам на Майдані Незалежності в центрі Києва взимку 2013-2014 рр. Директором призначили Ігоря Пошивайла, але питання з розташуванням не вирішили.

Президент Петро Порошенко наголосив, що в Державному бюджеті 2017 року має бути передбачене фінансування будівництва Музею воїнам АТО та Музею Героям Небесної Сотні. Він зазначив, що до Дня захисника України (14 жовтня) необхідно прозвітувати про Музей воїнам АТО, а до річниці Революції Гідності (21 листопада) - щодо музею Героїв Небесної Сотні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.