НОВИНИ

В Україні зареєстрували Музей Майдану

Директором призначили Ігоря Пошивайла.

В Україні зареєстрований Музей Майдану - Меморіальний комплекс Героїв Небесної сотні - Музею Революції Гідності, присвячений масовим протестам на Майдані Незалежності в центрі Києва взимку 2013-2014 рр. Про це повідомив керівник Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович на брифінгу 21 січня у Києві.

"Вже є реєстрація музею, він з'явився як юридична особа. Призначений директор - Ігор Пошивайло. Це тільки початок, і протягом року нам необхідно отримати приміщення, фінансування. Вже є попередня домовленість, що при внесенні змін до бюджету в березні ця необхідність буде врахована ", - повідомив В'ятрович.

Відповідаючи на запитання про можливе місце розташування музею, він сказав, що розглядалися ідеї розміщення експонатів у Будинку профспілок (зараз на реконструкції після пожежі в лютому 2014 роки) або ж у Міжнародному центрі культури і мистецтв Федерації профспілок України (Жовтневий палац).

"Обидва об'єкти тісно пов'язані з історією Майдану і обидва належать ФПУ. Але, на жаль, наші пропозиції про створення Музею Майдану саме там не знайшли підтримки у ФПУ. Зараз ці приміщення не розглядаються як пріоритетні, ми не можемо вплинути на Федерацію. Але розміщення Музею в Українському домі - з боку держави був би правильний крок", - підкреслив В'ятрович.

У свою чергу Пошивайло зазначив, що музей став прикладом вдалого симбіозу зусиль держави та громадянської ініціативи.

Він повідомив, що експозиція Музею Майдану вже налічує близько 2 тис. експонатів.

"Це знамениті артефакти з Майдану - "та сама ялинка"... велосипед француза, на якому той приїхав на Майдан ... потенціал тут у нас великий", - зазначив Пошивайло.

Як повідомлялося, Рада проголосувала за безкоштовне лікування у "Феофанії" учасників Революції Гідності.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.