НОВИНИ

Директор Музею Майдану розповів, скільки триватиме будівництво меморіалу

Конкурс на будівництво триватиме приблизно рік, а весь інший час піде на розробку документації, підготовки, узгодження, й власне на будівництво.

Генеральний директор Національного меморіального комплексу Героїв Небесної сотні – Музею Революції гідності Ігор Пошивайло висловив надію, що у зв’язку з великим масштабом проекту музей буде побудовано лише через п’ять років.

За його словами, виділена ділянка для музею є занадто складною з точки зору під’їздів, комунікацій та наявної інфраструктури.

"Музей не буде побудовано ні за рік, ні за два. П’ять років – це був би ідеальний мінімум, бо, з огляду на досвід наших сусідів, тих самих поляків, у середньому нові сучасні музеї будуються за 10 – 15 років, хоча є винятки за наявності політичної волі, як-от Музей Варшавського повстання", - зауважив він.

Наголошується, що конкурс на будівництво триватиме приблизно цілий рік, а весь інший час піде на розробку проектно-кошторисної документації, підготовки, узгодження, й власне на будівництво.

"Побудувати такий комплекс за рік чи два – це була б просто утопія і авантюризм. П’ять років – це більш реалістичний час, головне в цій ситуації не втратити динаміку поступу, а вона сьогодні є, значить все гаразд. Тож рано чи пізно, меморіалу Героїв і музею Свободи – бути. Це вселяє оптимізм", - зазначив керівник музею.

Нагадаємо, у вересні заступниця директора музею Революції Гідності Антоніна Пипко запропонувала громадськості звернутися до Академії наук з пропозицією передати приміщення магазину "Емпоріум" на вул. Грушевського в оренду музею для тимчасової експозиції.

Як повідомлялося, у січні 2016 року в Україні зареєстрували Музей Майдану - Меморіальний комплекс Героїв Небесної сотні - Музей Революції Гідності, присвячений масовим протестам на Майдані Незалежності в центрі Києва взимку 2013-2014 рр. Директором призначили Ігоря Пошивайла, але питання з розташуванням не вирішили. В УІНП заявили, що відсутність приміщення для адміністрації фондосховища та експозиції Музею Революції Гідності ставить під загрозу збереження зібраної колекції.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.