НОВИНИ

  ▪   Станіслав Козлюк

Музей Революції Гідності пропонує віддати йому в оренду приміщення магазину, який знищив "Ікони революції"

Музей офіційно створений, але досі не має приміщення, тому його артефакти перебувають під загрозою.

Заступниця директора музею Революції Гідності Антоніна Пипко пропонує громадськості звернутися до Академії наук з пропозицією передати приміщення магазину «Емпоріум» на вул. Грушевського в оренду музею для тимчасової експозиції. Про це вона сказала на прес-конференції в Києві в понеділок, 4 вересня, передає кореспондент Тижня.

Активісти підпалили шини під розгромленим магазином "Емпоріум", представниця власника намагається їх відтягти. 3 вересня 2017 р.

«Ця ситуація (зі знищенням графіті «Ікони революції» на стіні магазину – Ред.) є викликом гідності і свободі. Реакція показала, що суспільство готове боротися. Реакція інституцій має довести справу до суду й покарання тих, хто знищив артефакти», - сказала вона.

За її словами, артефакти музею перебувають під загрозою, оскільки для нього досі не знайшли приміщення, але Академія наук України могла б передати приміщення магазину в оренду музею.

«Наші звернення до інших інституцій не дали результату. До побудови музею, яка планується і, сподіваюся, буде здійснена, нам потрібна площа для експозиції. Надання площ в Українському домі проблематичне. Ця крамниця, яка познущалася над ідеалами, не має права там бути. Академія наук могла б передати музею Революції гідності це приміщення в оренду», - сказала заступниця директора.

Директор Інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович вважає, що Український дім може стати тимчасовим приміщенням для музею.

«У вересні буде конкурс національного меморіального комплексу, Київрада приблизно в цей же час має проголосувати за виділення землі для побудови комплексу меморіалу. Наступного року мають здати першу чергу будівлі. До цього моменту має бути тимчасовий музей Революції гідності. Ми вважаємо, що це може бути Український дім», - сказав він.

Павло Гриценко, директор Інституту української мови НАН України розповів, що приміщення магазину "Емпоріум" належить Академії наук, балансоутримувачем є Інститут історії.

"Так сталося, що тут була лексична картотека, яку 18 років тому не погодивши з колективом перенесли. І відтоді її займає цей орендатор (власник магазину "Емпоріум" - ред.). Те, що сталося, не викликає захоплення в Академії наук", - сказав він.

Нагадаємо, із фасаду елітного магазину "Емпоріум" на вулиці Грушевського, 4 в Києві зникли знамениті патріотичні графіті "Ікони революції", створені під час Революції гідності на початку 2014 року. Це викликало обурення серед активістів, а керівник магазину заявив, що малюнки не мали жодної цінності, хоч потім змінив свою думку. В Інституті національної пам'яті повідомили, що малюнки мають статус пам'яток і охороняються законом. Після цього протестувальники потрощили скло в магазині й запалили перед ним шини. Згодом прокуратура відкрила провадження за фактом нищення графіті.

Приміщення належить Академії наук України, а магазин "Емпоріум" його орендує. Після скандалу власник закрив магазин.

У січні 2016 року в Україні зареєстрували Музей Майдану - Меморіальний комплекс Героїв Небесної сотні - Музей Революції Гідності, присвячений масовим протестам на Майдані Незалежності в центрі Києва взимку 2013-2014 рр. Директором призначили Ігоря Пошивайла, але питання з розташуванням не вирішили. В УІНП заявили, що відсутність приміщення для адміністрації фондосховища та експозиції Музею Революції Гідності ставить під загрозу збереження зібраної колекції.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.