Порошенко й прем’єр Нідерландів скоординували дії стосовно кількох питань

1 Квітня 2016, 17:58

У рамках робочого візиту до Сполучених Штатів Америки Президент України Петро Порошенко провів зустріч з Прем’єр-міністром Королівства Нідерланди Марком Рютте. Про це інформує прес-центр глави української держави.

«Співрозмовники скоординували майбутні дії у контексті консультативного референдуму щодо Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, який відбудеться у Нідерландах 6 квітня 2016 року», – йдеться у повідомленні.

Водночас, згідно з текстом, Порошенко наголосив, що процес європейської інтеграції України є незворотним, оскільки громадяни України поділяють спільну історію та цінності з країнами Європейського Союзу.

Глава держави підкреслив, що розраховує на ухвалення Європейським Союзом рішення щодо започаткування безвізового режиму для громадян України вже під час головування Нідерландів у Раді ЄС.

Сторони також обговорили низку питань двостороннього співробітництва, зокрема в економічній та інвестиційній сферах.

Президент України та Прем’єр-міністр Нідерландів скоординували подальші спільні дії у рамках розслідування трагедії літака рейсу МН-17, збитого російськими бойовиками у липні 2014 року.

Сторони також обговорили питання збереження існуючого режиму санкцій ЄС щодо Росії як ефективного інструменту забезпечення повної імплементації Мінських домовленостей та відновлення територіальної цілісності й суверенітету України.

Петро Порошенко та Марк Рютте закликали негайно звільнити з російської в'язниці українського пілота Надію Савченко.

Зазначимо, раніше голова уряду Нідерландів виступив проти приєднання України до ЄС.

Як повідомлялосяпонад чверть нідерландців взагалі не знають про референдум щодо України.

Нагадаємо, нідерландські журналісти виявили фінансові махінації під час організації референдуму проти асоціації з Україною.

Також нагадаємо, Виборча рада Нідерландів призначила референдум щодо Угоди про асоціацію Україна-ЄС на 6 квітня 2016 року. Референдум не має обов’язкового характеру і його результати не можуть змусити уряд відкликати угоду.