НОВИНИ

У Нідерландах призначили дату референдуму щодо Угоди про асоціацію Україна-ЄС

Референдум не має обов’язкового характеру.

Виборча рада Нідерландів призначила референдум щодо Угоди про асоціацію Україна-ЄС призначили на середу 6 квітня 2016 року. Про це йдеться на сайті Виборчої ради Нідерландів.

Як зазначається, для голосування на референдумі виборець повинен мати громадянство Нідерландів, бути старшим 18 років і дієздатним.

"У разі явки щонайменше 30% на консультативному референдумі уряд повинен переглянути Угоду про асоціацію", - заявляли у Виборчій раді.

При цьому там наголосили, що референдум не має обов’язкового характеру і його результати не можуть змусити уряд відкликати угоду.

Як повідомлялося, 14 жовтня Виборча рада Нідерландів, розглянувши відповідне звернення, ухвалила рішення щодо проведення в країні референдуму, на якому буде поставлено питання щодо ратифікації Угоди про асоціацію Україна-ЄС. Під зверненням налічується 427 тис. 939 дійсних підписів. Явка на референдумі повинна становити не менше 30% із загальної кількості тих, хто має право голосу, після чого уряд буде вирішувати долю Угоди про асоціацію Україна-ЄС.

Результат референдуму має рекомендаційний характер.

Крім того, ініціатори референдуму стверджують, що не згодні із тим, як Євросоюз реагує на участь Росії у конфлікті на сході України. Саму Угоду про асоціацію вони називали «провокацією та загрозою для добробуту нас і українців».

23 жовтня в Нідерландах оскаржили рішення Виборчої ради провести референдум стосовно Угоди про асоціацію Україна-ЄС, але суд відхилив апеляцію.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.