Порошенко ініціюватиме зміни до Конституції для ліквідації посад голів ОДА

14 Квітня 2019, 15:38

Президент України Петро Порошенко 14 квітня заявив, що одразу після президентських виборів ініціюватиме зміни до Конституції, де посади голів обласних держадміністрацій будуть ліквідовані, адже це є продовження реформи децентралізації.

 

«Одразу після президентських виборів ініціюватиму зміни до Конституції, де посади голів обласних держадміністрацій будуть ліквідовані, бо це є продовження реформи децентралізації. Їх мають замінити префекти, з більшими та меншими функціями. Виконавча влада передається громадам!», – сказав він під час виступу на НСК «Олімпійський» і опублікував відповідне повіломлення у Twitter.

 

Нагадаємо, Порошенко у неділю прибув на Олімпійський для проведення дебатів, на які раніше запросив Володимира Зеленського. Проте Зеленський не прийшов.

 

Своєю чергою президент запросив Зеленського на ефір програми «Свобода слова» каналу ICTV 15 квітня.

 

Також Порошенко заявив, що як законослухняний громадянин і кандидат у президенти 19 квітня о 20-й точно прибуде у студії Суспільного телебачення для проведення дебатів.

 

14 квітня у передвиборчому штабі Порошенка заявили, що голова держави готовий прийти на "Олімпійський" на дебати з Зеленським 19 квітня за умови, якщо час цієї дискусії не збігатиметься з офіційним часом дебатів в ефірі Суспільного. 

 

Як повідомлялося, 3 квітня кандидат у президенти Володимир Зеленський записав звернення, у якому заявив про готовність провести дебати із чинним президентом Петром Порошенком. Водночас він висунув ультиматум, що дебати мають відбутися на НСК «Олімпійський» та дав Порошенку 24 години на прийняття рішення. Своєю чергою, Порошенко оголосив, що готовий провести дебати з Зеленським. Також він відзначив, що дебати – це не шоу, і в законі про вибори президента прописані правила їх проведення.

 

Згодом керівник штабу Зеленського заявив, що Порошенко нібито має виконати ще низку умов для проведення дебатів, після чого будуть погоджені їхні дата і час. Зокрема, Іван Баканов відзначив, що «наразі зарано щось конкретно говорити щодо самих дебатів, оскільки не виконані усі вимоги, які були озвучені в цьому ролику». За його словами, йдеться про визнання кандидата кандидатом, про надання відповіді щодо медичної експертизи.

 

Натомість державне підприємство НСК «Олімпійський» повідомило, що не отримувало жодних офіційних заявок чи проектів угод на проведення дебатів між кандидатами в президенти України. Разом з цим, Національна суспільна телерадіокомпанія України повідомила, що має технічну можливість провести трансляцію зі стадіону НСК «Олімпійський», однак це питання має врегулювати ЦВК. У свою чергу, заступник голови Центральної виборчої комісії Євгеній Радченко повідомив, що дебати, згідно з законом, проводяться на Суспільному телеканалі й оплачуються з державного бюджету. На його думку, швидше за все, кандидати на пост глави держави, які говорять про дебати на стадіоні «Олімпійський», мають на увазі форму агітації, яка має оплачуватися з виборчих фондів кандидаті.

 

4 квітня керівник виборчого штабу Петра Порошенка – Олег Медведєв заявив, що чинний президент України готовий перед дебатами з опонентом Володимиром Зеленським пройти медичне обстеження.

 

5 квітня кандидати в президенти Петро Порошенко та Володимир Зеленський пройшли медичну експертизу. Порошенко здав кров на аналіз в медпункті стадіону НСК «Олімпійський». Натомість Зеленський здавав аналізи в приватній клініці Eurolab.