Зікора Антон журналіст

Політика та п’ять стихій

ut.net.ua
25 Липня 2008, 00:00

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

Езотерика все більше проникає в наше життя. На відміну від початку дев’яностих, прихильниками таємних знань про природу явищ сьогодні стають не просто маргінали у рваному взутті, а великі бізнесмени й політики. Серед езотеричних учень китайський феншуй посідає особливе місце, оскільки розглядає закони потоків енергії в просторі. Знання про цей рух, у свою чергу, дає можливість досягати нових рівнів влади й знаходити нові ресурси. Тому Тиждень вирішив дізнатися, наскільки правильним є рух енергії у символіці тих або інших політичних партій України.
 
Ми зібрали логотипи декількох найбільш впливових сил і попросили прокоментувати їх фахівця з фен-шуй Ольгу Діткову. Сьогодні Ольга практикує в Києві, а свого часу навчалася у доктора Шентана Сю, який був засновником інституту фен-шуй Blue Mauntain (США). «В основі вчення фен-шуй лежить теорія «У-сін», що в перекладі означає п’ять стихій: Дерево, Вогонь, Земля, Метал і Вода», – говорить Ольга. Й рух енергії у просторі залежить насамперед від форми, кольору та якості цих стихій. Отже:
 
НАРОДНА САМООБОРОНА
 
Самооборона викликає агресію. В цьому логотипі ми бачимо два кольори: червоний – Вогонь – і білий, Метал. Логотип має квадратну форму, що символізує собою стихію Землі.При цьому виникає контроль однієї стихії над іншою – Вогню над Металом. У результаті стихії не отримують додаткового живлення і як наслідок виснажуються, а потім можуть і загинути! Відчуття, викликані цими кольорами, з погляду «п’яти елементів», – це радість, ейфорія (червоний) і печаль (білий). Партія, створена на таких суперечностях в емоціях, не має основи, тобто третього кольору. Образ кулака символізує не єдність, як може здатися на перший погляд, а покарання. 
 
НАША УКРАЇНА
 
Вельми не погана ідея. Тут присутній і жовтий колір, який символізує Землю-фундамент, і червоний, а це Вогонь, що дає живлення для Землі. Все скріплено металевою підковою – стихія Металу, яка вказує на фінансову складову. З давніх часів підкови вважаються символом небесного успіху. Їх вішали при вході в будинки, щоб допомагали господарям, тільки направлені вони були не вниз, а в небо, для більшого насичення енергією Сонця. Тобто в цьому випадку підкова має бути перевернутою.
  
КОМПАРТІЯ
 
Червоний колір як основа символізує енергію Вогню, білий – Металу. Вогонь контролює Метал, але несе в собі конфлікти. Зірка й напівсфера – символ Всесвіту, це виявляє бажання бути єдиним розумом у світі.
 
  
БЮТ
 
Дуже вдалий символ. Червоне серце – стихія Вогню, який стримує стихія Води (чорні букви). Все це розташовано на білому фоні – стихія Металу, який породжує собою Воду, а вона, в свою чергу, контролює надлишок Вогню. На рівні емоцій це сприймається як злиття розуму, життєвого потенціалу й напрямку руху.
 
Теж напрочуд вдалий символ. Ми маємо три кольори, де жовтий є основою, Землею, на якій усе розвивається. У цьому разі Вогонь (червоний квадрат) не викликає агресії, а робить Землю родючішою. Крім того, білий колір букв – Метал, символізує фінансову підтримку.
 
НАРОДНА ПАРТІЯ
 
(все того ж Литвина): Ми тут бачимо колосся, яке символізує життя в поєднанні з кольором Землі. Разом із тим тут немає акценту на житті, а є тільки на обмеженні (півсфера), яке чекає людей на шляху.
  
 
 
БЛОК МИ:
Зелений колір, Дерево, – вказує на одного сильного лідера. Квадрат, що означає Землю, разом із колом, яке вказує на Метал, начебто повинні підсилювати дії один одного. Насправді вони лише послаблюють особу свого лідера, бо в символі немає третього елемента. (Цікава річ: із логотипом блоку «МИ» Литвин не пройшов до парламенту, а з логотипом Блоку Литвина пройшов – Тиждень).
 
 
ЄЦ НАГАДУЄ «РЕГІОНИ» ПАРТІЯ РЕГІОНІВ
 
Тут синій колір у поєднанні з білим (букви) свідчить про те, що Метал контролює Дерево. Квадратна форма показує, що Земля підсилює дії Металу і є основою для процвітання Дерева. При цьому блакитний колір – Дерево – контролює Землю та облямовує її особисті риси.
 
 СОЦПАРТІЯ
 
Логотип не містить у собі ні важливої форми, ні особливого змісту. Тут ми бачимо символ квітки – але хіба вона може квітнути на Вогні?
 
 
 
 
ЄДИНИЙ ЦЕНТР
 
Трикутник відображає розвиток, що дає насичення вогнянною енергією Ян. Синій колір, Дерево, в поєднанні з жовтим, Землею, та білим, Металом, указує на наявність життя, грошей і процвітання для капіталу. Але Метал контролює Дерево, чим обмежує його розвиток. Символіка ЄЦ і Партії регіонів дещо подібна.
 
Слід визнати, що, за словами Діткової, логотипи більшості наших партій дуже бідні. Багатьом не вистачає третього кольору або додаткових форм. Ще цікаве спостереження: фен-шуй має справу з п’ятьма стихіями, в попередній ВР було п’ять партії, в цій – також п’ять. Збіг?
 
Також ми попросили оглянути логотипи партій одного китайського майстра, який добре знається на традиційних китайських ученнях, зокрема і на фен-шуй. Не знаючи наших реалій, він також зазначив, що найвдаліша символіка – в Партії регіонів, БЮТу, Блоку Литвина та ЄЦ і зовсім недоладна – в Самооборони та соціалістів. Але щоб повністю пізнати, що «світить» тій або іншій силі, треба враховувати розташування літер на логотипі, їх кількість. А ще треба знати час виникнення політичного угруповання. Наш китайський експерт перерахував букви, відкрив якусь товстезну книгу й довго щось мудрував, потім дав свій політичний прогноз. «Але цього нікому говорити не можна, бо, розкриваючи майбутнє, ви порушуєте задум Бога. За це можна дорого поплатитися».

 [746]

 
ІНЬ І ЯНЬ
АНДРІЙ ОРЛОВ, РОСІЯ
у перекладі Тижня

 

Б’є дзвіночок – динь-динь-динь,
Мчиться трійка, їде п’янь!
В трійці – ти сидиш, як Інь,
Поруч я лежу, як Янь.
Завтра буде неба синь,
І краса яка – поглянь:
Ти – такий Чорнявий Інь,
Я – сп’янілий Білий Янь!
Як же я люблю фен-шуй!
З неба зірочка летить,
І в кишені в мене – Інь,
А у тебе – гарний Янь.
Це ж яким є збіг, прикинь!
Ти – не дура, я – не дрянь.
Просто я – відмінний Інь,
Ти ж бо – загадкова Янь.
Простирадла шурхотять,
П’ята ранку, повна рань…
Втомлений заснув мій Інь,
І твоя заснула Янь.
Вранці краще тихо згинь.
(І раніше, звісно, встань)
Якщо чесно, я – не Інь,
Але й ти – давно не Янь.

 

читати ще

показати ще