Поліція відкрила провадження через напад на Андріївську церкву

15 Листопада 2018, 12:03

Поліція Києва порушила кримінальне провадження за фактом нападу невідомих осіб на Андріївську церкву, їх дії інкримінують як замах на умисне знищення майна та порушення рівноправності громадян залежно від їх релігійних переконань. Про це повідомляє прес-служба столичної поліції.

 

"Слідчі розпочали кримінальні провадження за ст. 15 ч. 2 ст. 194 (Замах на умисне знищення або пошкодження майна) та ст. 161 (Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками) Кримінального кодексу України", – заявив начальник ГУНП у Києві Андрій Крищенко.

 

Правоохоронці додали, що за вчинення правопорушень зловмисникам загрожує до десяти років позбавлення волі.

 

Крім того, як зазначається, під час огляду працівники столичної поліції виявили біля церкви рюкзак, який, імовірно, належить правопорушникам.

 

Як повідомлялося, 15 листопада в Києві невідомі кинули пляшки із займистою рідиною у двері Андріївської церкви. У поліції столиці заявили, що внаслідок події ніхто не постраждав. Своєю чергою, речник Української православної церкви Київського патріархату, архієпископа Євстратій Зоря повідомив, що внаслідок нападу постраждав священик Київського Патріархату, проти нього зловмисники застосували силу і газовий балончик.

 

Нагадаємо, 18 жовтня спікер Верховної ради України Андрій Парубій підписав законопроект №9208 про передачу Андріївської церкви Константинополю. 7 листопада президент України Петро Порошенко підписав закон № 9208 про передачу Андріївської церкви у безоплатне постійне користування Вселенському патріархату.

 

Як повідомлялося, 16 жовтня представник президента у Верховній Раді Ірина Луценко повідомила, що президент Петро Порошенко вирішив запропонувати передачу Андріївської церкви в Києві в постійне користування Вселенському патріарху і просить парламентські фракції підтримати відповідний законопроект.

 

17 жовтня президент Петро Порошенко подав до Верховної Ради законопроект про особливості користування Андріївською церквою Національного заповідника "Софія Київська".

 

18 жовтня Верховна Рада ухвалила в першому читанні за основу і в цілому законопроект про передачу Андріївської церкви в постійне користування Вселенському патріарху.