«Це був пролог до будь-яких виборів, які відбудуться до 2015 року включно. Тому що вчора опозиція програла не Партії регіонів, вона програла адмінресурсу. І вибори 2015 року – це будуть вибори опозиції проти влади в адміністративно-ресурсному її розумінні. А не просто вибори в рамках правил гри, де можна брати до уваги рейтинги соціологічних служб ще за 1,5 року до президентських виборів», – заявив він.
«Тому хай опозиція себе не розслабляє рейтинговими показниками Кличка або інших опозиціонерних VIPів. Тому що вони будуть зустрічатися на президентських виборах не з Януковичем, а з державно-адміністративною машиною, з державно-адміністративним ресурсом, всією адміністративно-державною «елітою», яку уособлює сьогодні Янукович», – пояснив експерт.
За його словами, якби цих місцевих виборів не було, «їх потрібно було би вигадати, аби наочно подивитися, як будуть розвиватися події».
«І вони будуть розвиватися не так, як 2010 року. Тому що тоді адміністративний ресурс був відносно нейтральним. Тоді держава як владна система, як адміністративний і фінансовий ресурс була усунута від виборів. І вибори йшли між політичними акторами. А у 2015 році вибори будуть не між політичними акторами, а між опозицією як політичним актором і державно-адміністративною або адміністративно-фінансовою системою, яка не є політичним гравцем у політичному розумінні», – переконаний Карасьов.
«Тому те, що опозиція програла вибори мерів – це цілком закономірно. Вони ж готуються як ті погані генерали до старих воєн. Вони готуються до війн з 2000-их років, до політичних війн. А треба готуватися до іншої війни, до іншої боротьби. І, відповідно, вибудовувати іншу стратегію», – вважає він.
«Замість того, аби взяти Київ, висунути Кличка в мери, отримати владу в Києві, мобілізувати киян і готуватися до президентських виборів, вони себе тішать надією, що у них рейтинги високі і вони так легко переграють Януковича», – підкреслив Карасьов.
На його думку, якби опозиція висунула реальну кандидатуру на мера, влада діяла би зовсім по-іншому: з Конституційним судом тощо.
«Звісно, тоді кияни мали би прапор, для того, щоб відстоювати свої виборчі права. Незважаючи на те, що сьогодні влада перебуває в руках голови Київської адміністрації, але, тим не менш, мер же ж може розпорядитися. Хіба мер не може мати впливу на київську міліцію? Може. Хіба Кличку відмовили б якісь генерали чи полковники, якщо він попросив би чи пригрозив? Ні», – зазначає Карасьов.
«А вони вже замахнулися… Це, як випускники початкових класів школи замахнулися зразу на виш, замість того, аби пройти ще відповідні класи гімназії. А гімназію потрібно закінчувати таким шляхом: реальними завданнями і їх виконанням. А не ставити перед собою завдання в стилі «Нью-Васюки» – нереальні, фантастичні, космічні завдання – і їх не виконувати. А так влада їх переграє, як дітей» – зазначив Карасьов.
Як повідомлялося, на позачергових виборах міських голів 2 червня у Криму, Закарпатській, Київській, Луганській, Миколаївській та Чернівецькій областях перемогли 6 кандидатів, які були висунуті і підтримані Партією регіонів.