НОВИНИ

Соцопитування: Кличко наздоганяє Тимошенко у президентському рейтингу

Діючий президент Віктор Янукович отримав би 23,4% голосів виборців, якби вибори президента відбулися у травні 2013 року. Про це свідчать результати опитування, яке провела соціологічна служба Центру Разумкова спільно з Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва.

Респондентам пропонувалися два списки, що відрізнялися переліком кандидатів, які можуть взяти участь у виборах. У першому списку серед кандидатів була представлена ув’язнена екс-прем'єр Юлія Тимошенко, у другому списку її прізвища не було.

У першому випадку відносно більшу частку голосів отримує Янукович (23,4% серед тих, хто має намір взяти участь у виборах), друге місце - у Тимошенко (16,3%), Віталій Кличко отримує 15,5%, Арсеній Яценюк – 8,4%.

Олег Тягнибок отримав би 6,7% голосів виборців, Петро Симоненко – 6,6%, Петро Порошенко – 3,4% та Анатолій Гриценко – 1,3%.

У ситуації, якщо Тимошенко не зможе взяти участі у виборах (другий список), на першому місці також Янукович (23,1%), друге місце посідає Кличко (17,9%) та Яценюк отримує 15,9%.

Тягнибок отримав би 7,8%, Петро Симоненко – 6,4%, Петро Порошенко – 4,5%, Анатолій Гриценко – 1,6% та Юрій Луценко – 1,1%.

Дослідження було проведене з 17 по 22 травня 2013 року. Опитано 2010 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України за вибіркою, що репрезентує доросле населення України за основними соціально-демографічними показниками.

Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.

Як відомо, екс-прем'єр Юлія Тимошенко виступає проти висування єдиного кандидата від опозиції на президентських виборах в 2015 році, якщо вибори будуть у два тури, бо так у другий тур можуть вийти два представники опозиції.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.