31 липня збройні сили розпочали роботу оперативних груп військово-цивільного співробітництва у зоні проведення антитерористичної операції. Як повідомили у прес-центрі АТО, серед учасників груп – фахівці з питань організації співпраці з місцевими органами влади та населенням, багато з яких мають досвід участі в операціях з підтримки миру у різних регіонах світу.
Водночас, як повідомили у прес-службі, позиції українських силовиків за ніч обстріляли дев’ять разів, щонайменше тричі – з Росії.
Крім того, в РНБО заявили, що з Росії на територію Луганської області заїхали сім установок "Град" та 11 автомобілів "Урал".
У четвер стало відомо, що російське ВАТ Лукойл і австрійська AMIC досягли принципової домовленості про продаж 100% компанії Лукойл-Україна. На даний час сторони проводять перевірку активів і ведуть підготовку до підписання договору купівлі-продажу.
У Лукойлі повідомили, що переговори були проведені з ініціативи австрійської сторони, яка висловила зацікавленість в придбанні активів.
31 липня Верховна Рада ухвалила зміни до державного бюджету та Податкового кодексу і не підтримала відставку уряду Арсенія Яценюка. «За» висловилися лише 16 народних депутатів. Крім того, парламент відмовився відправляти у відставку міністра охорони здоров’я Олега Мусія.
У змінах до Податкового кодексу Рада запровадила так званий «військовий податок» у розмірі 1,5% .Зазначений збір Кабмін запропонував стягувати за ставкою 1,5% з доходів фізичних осіб у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються платнику у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами; виграшу у державну та недержавну грошову лотерею, виграш гравця (учасника), отриманий від організатора азартної гри.
У свою чергу, Яценюк повідомив, що оклади народних депутатів та чиновників Кабміну скоротили удвічі – до 6,5 тисяч.
Цього ж дня у прес-службі Верховної Ради повідомили, що задля скорочення видатків термін виборчої кампанії на дострокових парламентських виборах цього року скоротять з 60 до 45 днів.
Згідно з повідомленням, спільне рішення щодо цього прийняли президент України Петро Порошенко, спікер Олександр Турчинов, прем’єр-міністр Арсеній Яценюк та голови депутатських фракцій і груп.
31 травня офіційний журнал Євросоюзу опублікував рішення щодо введення нових санкцій для юридичних осіб, в Криму та Севастополі.
Даним рішенням, зокрема, заборонено надання європейськими компаніями та фінансовими установами будь-якої фінансової позики або кредиту, пов'язаних із створенням, придбанням або розвитком інфраструктури в галузі транспорту, телекомунікацій або енергетики в Криму чи Севастополі.
Заборонено придбання акцій чи цінних паперів пайового характеру на підприємствах, створених в Криму чи Севастополі, які займаються перерахованими вище інфраструктурами. Також заборонено у цих же секторах створювати будь-які спільні проекти.
Крім того, забороняється надавати будь-яку фінансову позику або кредит, безпосередньо пов'язані з експлуатацією нафтових, газових або мінеральних ресурсів у Криму чи Севастополі.
Крім того, Рада ЄС ухвалила обмежувальні заходи у зв'язку з діями Росії щодо дестабілізації ситуації на сході України. Для того щоб обмежити доступ Росії до ринків капіталу Євросоюзу, громадяни і компанії ЄС більше не зможуть купувати або продавати нові облігації та акції, видані великими державними російськими банками і банками розвитку, а також їхнім дочірніми команіями та особами, які діють від їхнього імені.
Крім того, ввели ембарго на ввіз і вивіз зброї з Росії та до неї.
ЄС заборонив експорт товарів подвійного призначення і технологій для військового використання в РФ.
Також експорт енергетичного устаткування і техніки до Росії підлягатиме попередньому дозволу компетентних органів держав-членів ЄС.
До того ж, під санкції потрапили п’ять найбільших банків РФ: Сбєрбанк, ВТБ, Газпромбанк, Внєшекономбанк та Россєльхозбанк.
31 липня президент Петро Порошенко підписав прийнятий Верховною Радою закон про вищу освіту. Про це повідомив міністр освіти і науки Сергій Квіт.
У четвер стало відомо, що РФ заборонила ввозити на свою територію дитяче харчування та соки. Причиною для такого рішення стала відсутність реєстрації на відповідність технічним регламентам Митного союзу.
Тим часом Білорусь із 31 липня зняла обмеження на поставки продовольчої картоплі з України.
Та 31 липня влада Аргентини офіційно визнала, що не може сплатити свої борги та оголосила дефолт. Про це заявив міністр економіки країни Аксел Кісілоф.
Уряд Аргентини та інвестори, які вимагали негайного повернення $1,3 млрд боргу, не змогли досягти нової угоди, тому Аргентина опинилася у стані дефолту.
Останній термін, який суд надав для досягнення нових домовленостей, сплив о 04:00 за Грінвічем у четвер, однак ще в середу ввечері Кісілоф повідомив, що угоди не буде.