НОВИНИ

Велика Сімка хоче бачити деескалацію, інакше – санкції проти Росії будуть посилені

Лідери країн "великої сімки", а також президенти Єврокмісії та Європейської ради виступили зі спільною заявою, в якій попередили Росію про намір посилити санкції у разі, якщо не відбудеться зміни політики Кремля щодо підтримки сепаратистів в Україні. Заяву було поширено на офіційному сайті ЄС.

Політики не уточнюють можливі строки введення нових санкцій, але зазначають, що наразі лишаються відкритими обидва варіанти - як скасування вже діючих санкцій, так і введення нових.

"Ми закликаємо Росію використати свій вплив на групи сепаратистів та забезпечити ефективний контроль за кордоном, включаючи механізми спостереження ОБСЄ... У Росії досі є можливість обрати шлях деескалації, який призведе до зняття санкцій. Якщо вона цього не зробить, ми готові збільшити ціну (яку має заплатити РФ) за її ворожі дії", - йдеться у заяві.

Заява керівників Євросоюзу за країн "великої сімки", що підставою для введення санкцій "третього рівня" стали дії Кремля та підконтрольних йому сил після катастрофи лайнера "Малайзійських авіаліній".

"Ця жахлива подія (збиття авіалайнера з території, що підкотрольна проросійським бойовикам) мала стати водорозділом у даному конфлікті, який повинен був змусили Росії припинити підтримку нею незаконних збройних формувань... а також припинити зростаюче постачання зброї, обладнання та бойовиків через кордон... Однак, на жаль, Росія не змінила свій курс", - йдеться у документі.

Коментуючи цю заяву, прес-секретар президента Єврокомісії  Жозе Мануеля Баррозу, Піа Аренкільде, підкреслила що для посилення тиску "сімка" та ЄС не будуть чекати на погіршенні ситуації - достатньо нинішньої бездіяльності Москви у питанні деескалації на сході України.

"Росія все ще може обрати деескалацію. Якщо вона цього не зробить, G7 готова підвищити ціну дій Росії", - заявила Аренкільде.

Нагадаємо, 29 липня Євросоюз ухвалив рішення запровадити проти Росії пакет економічних санкцій, зокрема вести ембарго на постачання озброєння, обмежити доступ російських банків до європейського ринку капіталів, заборонити експорт в Росію високотехнологічної продукції для видобутку нафти та товарів подвійного призначення, які можуть використовувати у військовій сфері.

На думку експертів,  санкції третього рівня – це перший серйозний крок ЄС проти російської агресії.