НОВИНИ

ЄС ввів нові санкції щодо транспорту, зв'язку, енергетики Криму

Офіційний журнал Євросоюзу у середу опублікував рішення щодо введення нових санкцій для юридичних осіб, в Криму та Севастополі. Про це повідомляє офіційне видання ЄС.

Окрім цього, введено обмеження щодо інвестицій  видобуток нафти, газу та мінеральних копалин.

Даним рішенням, зокрема, заборонено надання європейськими компаніями та фінансовими установами будь-якої фінансової позики або кредиту, пов'язаних із створенням, придбанням або розвитком інфраструктури в галузі транспорту, телекомунікацій або енергетики в Криму чи Севастополі.

Заборонено придбання акцій чи цінних паперів пайового характеру на підприємствах, створених в Криму чи Севастополі, які займаються перерахованими вище інфраструктурами. Також заборонено у цих же секторах створювати будь-які спільні проекти.

Крім того, забороняється надавати будь-яку фінансову позику або кредит, безпосередньо пов'язані з експлуатацією нафтових, газових або мінеральних ресурсів у Криму чи Севастополі.

Заборонено придбання або розширення участі у підприємствах і придбання акцій і цінних паперів пайового характеру, компаній в Криму чи Севастополі, які займаються видобутком нафти, газу або мінеральних ресурсів, а також постачання обладнання для них.

Серед іншого, в список входять морська вода і сольові розчини, сіль для хімічних перетворень при виробництві інших товарів, денатурована сіль або сіль для промислового використання, сіль і чистий хлорид натрію, пірити залізні невипалені, сірка всіх видів, крім сірки сублімованої, осадженої та колоїдної; графіт природний, піски природні всіх видів, забарвлені або незабарвлені, крім металоносних пісків групи 26; кварц (крім природних пісків), кварцит, грубо подрібнений або просто нарізаний пилкою або іншим способом на блоки або плити квадратної чи прямокутної форми і багато інших матеріалів.

Аналогічна заборона стосується і спільних проектів у цій галузі.

Проте всі перераховані заборони не поширюються на зобов'язання за угодами, укладеними до 30 липня 2014 року.

Нагадаємо, 29 липня Євросоюз ухвалив рішення запровадити проти Росії пакет економічних санкцій, зокрема вести ембарго на постачання озброєння, обмежити доступ російських банків до європейського ринку капіталів, заборонити експорт в Росію високотехнологічної продукції для видобутку нафти та товарів подвійного призначення, які можуть використовувати у військовій сфері.

На думку експертів,  санкції третього рівня – це перший серйозний крок ЄС проти російської агресії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.