Події 26 липня: позачергову сесію Ради призначили на 30 липня; Держказначейство спростовує, що міські ради не отримують грошей; ТБ і радіоканали встановили тарифи на політичну агітацію

26 Липня 2012, 23:01
Позачергова сесія Верховної Ради відбудеться в понеділок, 30 липня. Про це спочатку повідомило джерело в парламенті. Згодом інформація про засідання Ради з'явилася на парламентському сайті. Фракції вже отримали розпорядження про проведення позачергової сесії. В розпорядженні міститься також перелік питань, винесених на розгляд позачергової сесії.

Серед них – кадрові питання, питання ратифікації угоди про зону вільної торгівлі в межах СНД, а також низка законопроектів здебільшого пов’язаних із внесенням змін до бюджету. Також серед переліку є питання про скасування рішень, ухвалених Верховною Радою, але не уточнюється, про які саме рішення йдеться.

Таке розпорядження підписано "на вимогу 157 народних депутатів України та відповідно до частини другої статті 83 Конституції". Засідання відбудеться 30 липня о 10 годині, повідомляє сайт Ради.

"Планується розгляд кадрових питань, що стосуються компетенції Верховної Ради України, проектів законів щодо внесення змін до Державного бюджету на 2012 рік, питання ратифікації, проекти законів економічного спрямування", – уточнили в прес-службі Ради.

У Партії регіонів проведення позачерговоїсесії Ради прогнозували 31 липня. Між тим, на думку експертів, затягування позачергової сесії Ради свідчить про відсутність у ПР чіткого сценарію "спікеріади".

Своєю чергою, джерела у КПУ заявляють, що новим спікером стане нинішній перший заступник голови ВР Адам Мартинюк. Натомість у Народній партії переконані, що питання про відставку Литвина розглядатися не буде.

Якщо на національному рівні тривають суперечки щодо нового спікера, то на місцевому чиновники скаржаться на неотримання грошей від Держказначейства.

Натомість у відомстві стверджують, що місцеві влади не скаржиться на неправомірність дій та затримку платежів територіальними органами Держказначейства. Про це йдеться у відповіді першого заступника голови Державної казначейської служби Олександра Даневича на інформаційний запит Тижня.

Раніше, 26 липня директор департаменту фінансової політики міської ради Львова Олег Іщук повідомив, що Держказначейство не оплачує рахунки міськради. За словами Іщука, на рахунках є гроші, що підтверджено документально.

"Держказначейство платіжні вимоги, які несуть наші розпорядники на оплату робіт, не оплачує, мотивуючи це тим, що грошей нема. Тому ми пишемо у Держказначейство України лист, щоб з’ясувати, чому при наявності грошей на наших рахунках не виконуються платіжні доручення", – пояснив Іщук.

24 липня Асоціація міст України (АМУ) звернулася до прем’єр-мінстра Миколи Азарова з проханням вирішити проблему безпідставних затримок та блокування Державною казначейською службою України платежів з місцевих бюджетів.

19 липня, міський голова Тернополя Сергій Надал також звинувачував казначейство у затримці платежів з місцевого бюджету. Зокрема, він скаржився, що кошти не надходять навіть на пальне для карет швидкої допомоги.

Крім того, раніше, голова Тернопільської обласної ради Олексій Кайда заявляв, що ношу фінансування соціальних ініціатив президента Віктора Януковича перекладено на місцеві бюджети.

Вибори на носі. Українські телекомпанії почали оприлюднювати ціни на ефірний час для проведення передвиборчої агітації під час кампанії з виборів Верховної Ради. Вартість реклами коливається від 2,25 грн до 513 гривень за секунду ефірного часу.

Так, ціна для розміщення 1 секунди політичної реклами на телеканалі ТВі в будні коливається від 3,56 грн до 138,71 грн. А у вихідні – від 3,56 грн до 110,09 грн. з урахуванням ПДВ.

Вартість 1 секунди ефірного часу для розміщення матеріалів передвиборної агітації на телеканалі БТБ (Банківське телебачення) становитиме від 110,83 грн до 513,18 грн.

Як повідомлялось, вартість агітаційної реклами на радіо коливається від 20 копійок до 90 гривень за секунду ефірного часу.