21 листопада Верховна Рада відмовилася прийняти за основу жоден з шести законопроектів щодо звільнення екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко. Не голосували депутати від ПР і КПУ.
Так, парламент відмовився ухвалити у першому читанні законопроекти: №3461 позафракційного народного депутата Анжеліки Лабунської ("за" проголосувало 194 депутати при 226 необхідних), №3479 – лідерів трьох опозиційних фракцій – "Батьківщина" Арсенія Яценюка , УДАР Віталія Кличка і ВО "Свобода" Олега Тягнибока (192 депутати), №2453-а – позафракційного депутата Сергія Міщенка (проголосувало 195 депутатів), №3526 – позафракційного депутата Володимира Купчака ("за" – 193 депутати), № 3596 – депутата Олега Ляшка (190 депутатів). Законопроект №3599 Андрія Кожем'якіна підтримало 195 депутатів.
Спікер парламенту Володимир Рибак попросив голову робочої групи Геннадія Васильєва напрацювати спільний проект закону щодо лікування ув’язнених.
Між тим, опозиціонери через Рибака передали президенту Віктору Януковичу проект указу про помилування Юлії Тимошенко.
Цього ж дня парламентарі ухвалили вцілому законопроект №3396 з питань проведення виборів. "За" проголосувало 365 депутатів із 413 зареєстрованих в сесійній залі. Законопроект підтримали всі народні депутати, окрім фракції Комуністичної партії.
21 листопада на сайті Кабінету міністрів оприлюднили розпорядження № 905-р від 21 листопада, яким уряд призупинив процес підготовки до укладання угоди про асоціацію з ЄС. Згідно із текстом документу, окрім призупинення підписання угоди, Міністерству закордонних справ, Міністерству економічного розвитку і торгівлі та міністерству промислової політики доручено створити тристоронню комісію (ЄС, Україна, Росія) для «опрацювання комплексу питань» щодо торговельно економічних відносин. Крім того, міністерства мають «відновити діалог» з Росією та Митним союзом щодо пожвавлення торгівельно-економічних зв’язків.
Зазначається, що це рішення уряд прийняв одноголосно.
В той же час, президент Віктор Янукович у Відні заявив, що Україна продовжує рухатися шляхом євроінтеграції.
Опозиціонери, у свою чергу, звинуватили Азарова і Януковича у державній зраді, заявили, що вимагають від президента і прем’єр-міністра прибути до парламенту для пояснень рішення урдяу і заблокували Раду. Рибак оголосив перерву, проте згодом засідання закрили до ранку п’ятниці.
У свою чергу, під час брифінгу віце-прем'єр-міністр Юрій Бойко заявив, що Україна призупинила підготовку до підписання Угоди про асоціацію з ЄС через погіршення торгово-економічних відносин з країнами СНД і падінням промислового виробництва.
Між тим. екс-президент Польщі, член європейської місії в Україні Олександр Кваснєвський заявив, що Угоду про асоціацію у Вільнюсі на саміті "Східного партнерства" не підпишуть.
"Угода у Вільнюсі не буде підписана", – повідомив Кваснєвський.
"Наступного тижня ми звітуватимемо в Європарламенті. Місія (Кокса-Кваснєвського) завершується. Шкода, що вона не завершується таким фіналом, як підписання угоди", – зауважив Кваснєвський. Він додав, що це є "рішенням українського уряду, а не Європи".
Згодом місія Кокса-Кваснєвського виступила із заявою, в якій закликала Януковича виконати дані раніше обіцянки.
Разом з тим, єврокомісар Штефан Фюле скасував запланований раніше візит в Україну.
Міністр закордонних справ головуючої в ЄС Литви Лінас Лінкявічюс заявив, що Євросоюз очікує на деталі прийнятого українським урядом рішення призупинити підготовку до підписання Угоди про асоціацію.
Партія ж регіонів через свою прес-службу поширила заяву, в якій попросила відкласти підписання асоціації.
Ввечері у Києві незадоволені рішенням Кабінету міністрів почали збиратися на Майдані Незалежності. Станом на 00:25 небайдужих було приблизно 1000 людей. Вони тримали в руках національні прапори та прапори Євросоюзу. Серед учасників акції є політики – зокрема лідер Фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк, депутат від "Батьківщини" Андрій Парубій, лідер УДАРу Віталій Кличко, Юрій та Ірина Луценки.
Та у четвер Приморський районний суд Санкт-Петербурга виніс ухвалу відпустити під заставу 2 млн рублів громадянина України Руслана Якушева з судна Greenpeace "Arctic Sunrise". Про це повідомив т.в.о. генерального консула України в Санкт-Петербурзі Олег Євдокімов.