НОВИНИ

Рада ухвалила євроінтеграційний закон про вибори

Верховна Рада ухвалила вцілому законопроект №3396 з питань проведення виборів. "За" проголосувало 365 депутатів із 413 зареєстрованих в сесійній залі.

Зокрема, законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства з питань проведення виборів" підтримали всі народні депутати, окрім фракції Комуністичної партії.

До голосування голова Комітету Верховної Ради з питань державного будівництва та місцевого самоврядування, народний депутат Давид Жванія рекомендував одноголосно прийняти у другому читанні та в цілому цей законопроект.

Нагадаємо,  8 листопада Верховна Рада прийняла законопроект про вибори народних депутатів  та про прокуратуру за основу.

На попередньому засіданні Комітет Верховної Ради з питань державного будівництва та місцевого самоврядування відхилив альтернативний законопроект, який був запропонований опозицією.

Як відомо, законопроект №3396 поданий  депутатами Партії регіонів - Олександром Єфремовим, Володимиром Олійником та Дмитром Шпеновим. Він є одним із законопроектів зі списку так званих «євроінтеграційних» документів, ухвалення яких необхідне для підписання з Україною угоди про асоціацію на саміті у Вільнюсі 28-29 листопада.

Він пропонує унести зміни до Кримінального кодексу, Кодексу адміністративного судочинства, законів "Про Центральну виборчу комісію", "Про вибори народних депутатів" , "Про політичні партії", "Про інформаційні агентства".

Згідно з документом, повноваження з реєстрації кандидатів у народні депутати та ряду інших функцій щодо організації проведення виборів в одномандатних округах передавались від ЦВК до окружних виборчих комісій. Крім того, передбачалось зменшити максимальну кількість виборців, закріплених за виборчою дільницею (1200 осіб замість 1500 осіб на великих виборчих дільницях), зменшити кількість членів ОВК (максимальна кількість – до 18 членів комісії замість 24) , а також ввести контроль і санкції за порушення у сфері фінансування виборчої кампанії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.